REKLAMA

Jaguar wezwał BAH do spłaty zadłużenia w wysokości 24,9 mln euro

2023-08-18 21:18
publikacja
2023-08-18 21:18

Jaguar Land Rover Limited wezwał British Automotive Polska, wchodząca w skład grupy British Automotive Holding, do natychmiastowej spłaty całego, wynikającego z porozumienia zadłużenia, w tym odsetek, w łącznej wysokości 24.919.998,56 euro - poinformowała spółka w komunikacie.

Jaguar wezwał BAH do spłaty zadłużenia w wysokości 24,9 mln euro
Jaguar wezwał BAH do spłaty zadłużenia w wysokości 24,9 mln euro
fot. jax10289 / / Shutterstock

Jak podano w komunikacie, BAH oraz niektóre spółki zależne tj. British Automotive Polska (BAP), British Automotive Łódź (BAŁ), iMotors, British Automotive Gdańsk (BAG) oraz spółka British Automotive Silesia otrzymały pisma od Jaguar Land Rover Limited informujące o postawieniu w stan wymagalności całego zadłużenia wynikającego z porozumienia z dnia 22 października 2021 roku zawartego pomiędzy BAH, BAP, JLR, spółką Książek Holding, British Automotive Centrum, BAG, BAŁ, BAS, iMotors, spółką AML Polska i spółką SK Motors w likwidacji o spłacie zadłużenia BAH oraz BAP względem JLR, łączącego BAH i jego spółki zależne z JRL z uwagi na opóźnienie w zapłacie raty zadłużenia.

British Automotive Holding zaznaczył, że zadłużenie zostało objęte postępowaniem o zatwierdzenie układu.

"W ocenie zarządu emitenta, otrzymane przez BAP oświadczenie zawarte w piśmie JRL jest niedopuszczalne na podstawie art. 256 ust. 2 w zw. z ust. 1 Prawa Restrukturyzacyjnego. Zarząd Emitenta stoi na stanowisku, że z uwagi na trwające PZU, w którym Porozumienie zostało umieszczone przez nadzorcę układu tj. Alerion sp. z o.o. [Nadzorca Układu] w spisie umów o podstawowym znaczeniu dla prowadzenia przedsiębiorstwa BAP, a także z uwagi na brak wymaganej zgody Nadzorcy Układu, oraz brak zastosowania art. 256 ust. 3 Prawa Restrukturyzacyjnego, ze względu na objęcie zadłużenia wynikającego z Porozumienia postępowaniem o zatwierdzenie układu, wystosowane przez JRL do BAP oświadczenie jest bezskuteczne" - napisano w komunikacie.

Spółka informowała na początku lipca, że British Automotive Polska (BAP), wchodząca w skład grupy British Automotive Holding (BAH), podjęła działania mające na celu zawarcie układu z wierzycielami w ramach postępowania o zatwierdzenie układu. BAP zawarł umowę z doradcą restrukturyzacyjnym.(PAP Biznes)

osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ministerprawdy
Czyli kolejny rozdział upadku. Sprzedawcy dóbr luksusowych też mają kłopoty.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki