Izrael: armia ostrzega żołnierzy przed grą w "Pokemon Go" w bazach

Izraelska armia poinformowała w poniedziałek, że zakazała żołnierzom grania w popularną grę "Pokemon Go" na terenie izraelskich baz wojskowych ze względu na zagrożenie i możliwość wycieku tajnych informacji.

Izrael: armia ostrzega żołnierzy przed grą w Pokemon Go w bazach
Izrael: armia ostrzega żołnierzy przed grą w Pokemon Go w bazach (fot. Momen Faiz/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM)

Żołnierzy poinstruowano, że gra, która polega na poszukiwaniu i chwytaniu wirtualnych stworów, aktywuje kamery i usługi lokalizacyjne w smartfonach, co może doprowadzić do wycieku newralgicznych informacji jak lokalizacja obiektów wojskowych i fotografie baz.

Obawy izraelskiego dowództwa budzi także możliwość, że żołnierze mogą ściągać fałszywe aplikacje, które będą służyć do nielegalnego przechwytywania danych z ich telefonów.

W przeciwieństwie do tradycyjnych gier na smartfony w grze "Pokemon Go" świat realny przenika się z wirtualnym. Jej uczestnicy, chodząc wpatrzeni w ekran, poszukują ukrytych w różnych miejscach stworów i przedmiotów znanych niegdyś z japońskich kreskówek.

Ostrzeżenie wydały także izraelskie służby ratownicze Magen David Adom, według których odnotowano przypadki umiarkowanych obrażeń u Izraelczyków zbyt pochłoniętych wirtualnym polowaniem na Pokemony. Na stronie internetowej poinformowano, że w ubiegłym tygodniu 15-latka doznała obrażeń głowy, gdy spadła z roweru, goniąc Pokemony, a 35-letni gracz w podobnych okolicznościach zderzył się ze szklanymi drzwiami.

Na inne zagrożenie zwróciło uwagę Izraelskie Stowarzyszenie ds. Walki z Rakiem, które poradziło polującym na Pokemony, by nie grali w pełnym słońcu, aby uniknąć poparzeń.

Natomiast firma ubezpieczeniowa AIG w Izraelu w związku z pokemonowym szaleństwem postanowiła prowadzić do oferty polisę pokrywającą koszty wypadków doznanych podczas wirtualnych gier. (PAP)

ksaj/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 9 ~antykomuch

już myślałem, że biegają po polach minowych bo ktoś zrobił klona takie połączenie pokemonów z saperem... to byłaby prawdziwa ROZRYWKA ;-)

! Odpowiedz
7 1 ~Rychu_Swetru

co te żydy to ja nie wiem...

! Odpowiedz
1 15 ~el_filozoffo

Jeśli ktoś daje Ci coś za darmo, to znaczy że Ty jesteś towarem.

! Odpowiedz
6 4 ~Martin

Powiedz to kobiecie, która Cię urodziła ;)

! Odpowiedz
2 10 ~izra

dlaczego Polacy nie uczą się od Izraela w tolerancji wobec zbrodniarzy np. co by zrobił Izrael gdyby mieli poszukiwanego Stefana Michnika?????

! Odpowiedz
3 14 ~Dżejms

A przed Windowsem nie ostrzegają? Skoro nie ostrzegają to są dwie teorie - jest wzorcowo bezpieczny albo ich.

! Odpowiedz
2 14 ~PasazerNostromo

Nintendo buduje baze danych, ktora kiedys bedzie warta wiecej miliardow niz cale Google. Gracze Pokemon Go nie musza sie obawiac, ze ich ulubiona gra stanie sie platna lub pelna reklam. Oni nie sa konsumentami tylko murzynami, ktorzy za darmo biegaja dla Nintendo po polach i lasach.

! Odpowiedz
0 11 ~Ktoś

A po co ludziom płacić. Wystarczy znaleźć sposób aby sami, z własnj woli zap...
Nie pierwsza ściema i z pewnością nie ostatnia.

! Odpowiedz
2 0 ~sss

i co bedzie w tej bazie danych? że u nas jest syf dookoła? psie kupy, wraki samochodów i gemeja ogólna? Komu tę baze sprzedadzą? Złomiarzom?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.