REKLAMA

Inwestycje.pl S.A. szykują się do akwizycji

2011-05-16 14:30
publikacja
2011-05-16 14:30

Inwestycje.pl S.A., spółka działająca w branży mediów internetowych, poinformowała w dniu 12 maja o rozpoczęciu negocjacji w sprawie przejęcia portalu internetowego zajmującego się pośrednictwem w wynajmowaniu powierzchni mieszkaniowych i biurowych.

Spółka zgodnie z przyjętą w połowie 2010 roku nową strategią rozwoju zamierza stać się jednym z czołowych mediów na rynku reklamy internetowej w segmencie biznes/prawo/finanse. Przejęcia portali internetowych stanowić mają istotny krok na drodze do osiągnięcia założonego celu. 

- Zgodnie z naszymi zapowiedziami szykujemy się do przejęć kilku portali internetowych. Chcemy, by w parze z intensywnym rozwojem organicznym szedł wzrost poprzez fuzje i przejęcia – informuje Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu Inwestycje.pl S.A.

Portal działający w sektorze nieruchomości stanowi jeden z pierwszych celów akwizycyjnych Inwestycje.pl. Spółka ponadto poszukuje następnych podmiotów, których przejęcie przyczyni się do zwiększenia oglądalności i liczby użytkowników grupy inwestycje.pl.

- Obecnie rozpoczęliśmy rozmowy z portalem działającym w obszarze nieruchomości mieszkaniowych i biurowych. Na naszym celowniku znajduje się jeszcze kilka podmiotów, m.in. porównywarka produktów finansowych. ­– zapowiada Czapla.

Inwestycje.pl S.A. w pierwszym kwartale osiągnęły 1,97 mln zł przychodów ze sprzedaży i 118 tys. zł zysku netto. Prognoza na cały 2011 rok mówi o 12,9 mln zł przychodów i 611 tys. zł zysku netto. Zgodnie z zapewnieniami Zarządu wyniki całoroczne są niezagrożone.

- 2 mln zł przychodów ze sprzedaży w I kwartale jest dla nas satysfakcjonującą wartością. W szczególności należy pamiętać, że początek roku jest przeważnie najsłabszym w branży reklamowej. Na obecnym etapie działalności prognoza wyniku rocznego jest niezagrożona. zapewnia Rafał Blum, Członek Zarządu odpowiedzialny za finanse Spółki.

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki