REKLAMA

Inwestycje.pl S.A. przeprowadzą emisję z prawem poboru

2011-06-02 14:25
publikacja
2011-06-02 14:25

Właściciel jednego z czołowych serwisów o tematyce finansowej, spółka Inwestycje.pl S.A., przygotowuje się do przeprowadzenia oferty z prawem poboru.

W połowie maja br. Inwestycje.pl rozpoczęły negocjacje w sprawie nabycia portalu internetowego www.wynajem.pl, zajmującego się pośrednictwem w wynajmowaniu powierzchni mieszkaniowych i biurowych. Pod koniec miesiąca strony wstępnie doszły do porozumienia w sprawie kluczowych warunków transakcji podpisując umowę warunkową na nabycie 100% udziałów w Wynajem.pl sp. z o.o.

- Zarówno proces negocjacyjny, jak i przeprowadzone przez nas badanie due diligence wypadło pomyślnie. Jesteśmy przekonani, że przejęcie Wynajem.pl sp. z o.o. znacząco wpłynie na wartość Inwestycje.pl S.A. Ponadto mamy już przygotowany plan rozwoju dla www.wynajem.pl, który w dość krótkim okresie powinien przynieść znaczne korzyści dla obu podmiotów. – przekonuje Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu Inwestycje.pl S.A.

Inwestycje.pl w zeszłym roku przeprowadziły dwie oferty prywatne, z których pozyskały ok. 1,2 mln zł. Środki te przeznaczone zostały na wzmocnienie contentu portali oraz zwiększenie pozycji marketingowej Spółki i świadomości marki inwestycje.pl (m.in. poprzez przebudowę portalu www.inwestycje.pl, nawiązanie współpracy z Manager Magazine). Teraz zgodnie z zapowiedziami Spółki przyszedł czas na akwizycje, a ich los leży w rękach akcjonariuszy.

- Szacujemy, że na przeprowadzenie transakcji i dokapitalizowanie Wynajem.pl sp. z o.o. oraz kilku następnych podmiotów będziemy potrzebowali ok. 2 mln zł. Pomimo bardzo dobrych wyników finansowych za zeszły rok i pierwszy kwartał bieżącego roku, nie jesteśmy w stanie sfinansować takich wydatków środkami z bieżącej działalności. Dlatego podjęliśmy decyzję o kolejnej emisji akcji ­– informuje Rafał Blum, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy Spółki.

Przejęcie Wynajem.pl Sp. z o.o. oraz innych podmiotów z pewnością przyczyni się do wzrostu wartości Inwestycje.pl S.A. oraz w istotny sposób wpłynie, w przyszłości, na zwiększenie przychodów ze sprzedaży generowanych przez cała Grupę Inwestycje.pl S.A. W konsekwencji przełoży się to na  umocnienie pozycji Spółki na rynku mediów internetowych oraz poprawie wyników finansowych. Obecnie prognozy Spółki mówią o 12,9 mln zł przychodów i 611 tys. zł zysku netto.

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki