Inwestorzy interesują się Wind Mobile, ale obecnie spółka nie jest na sprzedaż

Inwestorzy branżowi oraz fundusze zgłaszają zainteresowanie Wind Mobile. Spółka ma przed sobą okres dynamicznego rozwoju, bardzo udany może być dla niej 2016 r. i obecnie nie jest na sprzedaż - poinformował PAP prezes Wind Mobile Rafał Styczeń, który jest jednocześnie szefem funduszu IIF, głównego akcjonariusza spółki.

"Widzę nieustanne zainteresowanie inwestorów naszą spółką. Przykładowo wczoraj miałem telefony od potencjalnego inwestora z Chin i funduszu private equity. W obecnej chwili nie myślimy jednak o sprzedaży spółki, gdyż uważamy, że ma przed sobą okres bardzo dynamicznego rozwoju" - powiedział PAP Styczeń.

"Podpisaliśmy ostatnio kilka bardzo znaczących umów, nasz backlog jest obecnie dużo wyższy niż we wcześniejszych latach. Znacząca część portfela będzie realizowana np. w 2016 r., dlatego przyszły rok wygląda bardzo atrakcyjnie jeśli chodzi o perspektywy wzrostu. Sądzę, że 2016 r. będzie rokiem, który znacząco zmieni obraz spółki" - dodał.

Pod koniec lipca spółka z grupy Wind Mobile podpisała z Wipro Ltd. umowę na rozwój i utrzymanie systemów telekomunikacyjnych T-Mobile Polska. To największy w historii kontrakt spółki. Jego wartość w perspektywie pięciu lat szacowana jest na ok. 100 mln zł.

Wcześniej spółka podpisała kontrakty m.in. na wdrożenie Poczty Głosowej trzeciej generacji – zarówno z Orange Polska, jak i z Polkomtelem, czy umowę na dostarczenie systemu bankowości internetowo-mobilnej dla Santander Consumer Bank.

"Obecnie startujemy w dużej liczbie przetargów i docierają do nas dobre informacje. Kolejny bank działający na rynkach azjatyckich podjął decyzję o zakupie naszego produktu. Bank ten działa w kilkunastu krajach, więc projekt ten wydaje się bardzo perspektywiczny" - powiedział prezes.

Wind Mobile w niedawnej ofercie publicznej przydzielił inwestorom 1,37 mln akcji po cenie 7,8 zł za sztukę. W transzy detalicznej przydzielono 150 tys. nowych akcji s. K, poziom redukcji zapisów w tej transzy wyniósł 71 proc. W transzy inwestorów instytucjonalnych przydzielono 600 tys. nowych akcji s. K oraz 620 tys. akcji zbywanych przez akcjonariuszy. Środki pozyskane z emisji mają wzmocnić rozwój dwóch najbardziej perspektywicznych produktów spółki: iLumio oraz LiveBank.

Wind Mobile oferuje na międzynarodowych rynkach własne rozwiązania technologiczne dla klientów z sektorów: telekomunikacji, finansów i hospitality.

Największym akcjonariuszem spółki jest fundusz IIF, który wraz z podmiotami powiązanymi kontroluje akcje spółki dające prawo do 42,05 proc. głosów. (PAP)

gsu/ ana/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~mówmiwóju

a to dobre.... duze zainteresowanie, dziś był WIELKI DEBIUT NA GPW, zainteresowanie było powalające podobnie obrót, wystawili 1600 akcji o 1% wyżej i modlili sie żeby to ktoś kupił. Winę za taki stan rzeczy ponosi prezes i zarząd, niech widzi że jego obiecywanie o przejściu od 3 lat wkońcu bokim mu wyszło, niesłownośc nie popłąca...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.