REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Internet rzeczy zdominuje nasze życie?

2015-08-03 06:02
publikacja
2015-08-03 06:02
Internet rzeczy zdominuje nasze życie?
Internet rzeczy zdominuje nasze życie?
/ YAY Foto

Do końca tego roku będzie na świecie ok. 9 mld urządzeń podłączonych do internetu. Za pięć lat liczba ta wzrośnie do 30 mld w każdym domu znajdzie się średnio 500 przedmiotów łączących się z siecią. I nie chodzi tu tylko o komputery czy smartfony. Dzięki rozwojowi internetu rzeczy dostęp do niej uzyskają też pralki, lodówki czy też suszarki.

Internet rzeczy to miliony czy miliardy inteligentnych urządzeń, które łączą się między sobą i z internetem w sposób automatyczny, bez ingerencji człowieka mówi serwisowi infoWire.pl Krzysztof Janicki z firmy Intel. Rozwój tej gałęzi technologii w dużej mierze jest spowodowany ciągłą miniaturyzacją elektroniki, która może być wykorzystywana w coraz to nowszych przedmiotach, chociażby wearables, czyli inteligentnych zegarkach, bransoletkach, okularach czy fragmentach odzieży.

Obecnie przedmioty te znajdują zastosowanie między innymi w sporcie oraz medycynie. Na przykład osoby z chorobą Parkinsona używają wearables do ciągłego monitorowania swojego stanu zdrowia i zbierania informacji. Później są one przetwarzane przez wielkie centra danych, wielkie systemy analityczne i big data z nadzieją na to, że kiedyś zrozumiemy przyczyny tej choroby i znajdziemy jakieś sensowne metody leczenia informuje ekspert.

Również większość sprzętu RTV i AGD już niedługo będzie można podłączyć do sieci, co zapewni nam wiele ułatwień. Dla przykładu lodówka określi, jakich produktów spożywczych w niej brakuje, a następnie sama je zamówi. Pytanie tylko, czy kroku rozwojowi internetu rzeczy dotrzyma rozwój systemów bezpieczeństwa

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (1)

dodaj komentarz
orkus
taaa... a potem nie będzie dziwić jak latarka będzie nas podsluchiwać i podgladać.
I nie będzie to problem nadający się dla psychiatry :)

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki