REKLAMA

Internet Group połączy się z W Investments, emisja połączeniowa jeszcze w '12

2012-12-12 13:04
publikacja
2012-12-12 13:04

Internet Group połączy się z W Investments do połowy '13 przez przejęcie 100 proc. jego akcji - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółek. Powstały podmiot będzie pełnił funkcję funduszu PE/VC oraz świadczył usługi finansowe. Większa część emisji połączeniowej ma odbyć się jeszcze w '12.

"Internet Group jest ciekawe dla W Investmens ze względu na posiadane 218 mln zł straty podatkowej; poza tym spółka wychodzi z upadłości, więc jest oczyszczona. Nasz plan zakłada przejęcie przez Internet Group 100 proc. akcji W Investments" - powiedział na konferencji prezes Internet Group i W Investments, Piotr Wiśniewski.

"Chcemy jak najszybciej połączyć spółki. Planujemy emisję połączeniową i chcemy, aby duża jej część odbyła się jeszcze w 2012 roku" - dodał.

Dodał, że możliwe jest, iż poza emisją akcji, część rozliczenia transakcji będzie gotówkowa.

Prezes poinformował, że ma środki zabezpieczone na planowane inwestycje i kolejnych emisji akcji nie planuje.

"Sektory, którymi jesteśmy zainteresowani, to technologie, telekomunikacja oraz to wszystko, co wiąże się z usługami finansowymi. Nasz horyzont inwestycyjny to 3 do 5 lat. Chcielibyśmy, aby średnia stopa zwrotu na projektach była na poziomie 20-30 proc." - dodała wiceprezes Internet Group, Małgorzata Walczak.

"w przyszłym roku zainwestujemy około 10 mln zł. Planujemy 2-3 projekty. Obecnie pracujemy nad jednym, który zamierzamy sfinalizować do końca marca 2013 r." - powiedziała także.

Połączony podmiot prawdopodobnie będzie notowany pod nazwą W Investments, a jego akcjonariat może stanowić odzwierciedlenie akcjonariatu W Investments.

We wtorek Internet Group dokonał zmian w składzie zarządu, w wyniku których stanowisko prezesa objął Piotr Wiśniewski, a stanowisko wiceprezesa Piotr Sawala, którzy pełnią analogiczne funkcje w W Investments. Drugim wiceprezesem została Małgorzata Walczak.

Spółki podpisały list intencyjny, na mocy którego do 30 czerwca Internet group przejmie 100 proc. akcji W Investments.

Na wtorkowym NWZ Internet Group uchwaliło też emisję warrantów subskrypcyjnych serii G oraz emisję 362.181.312 akcji serii O. Emisja ma posłużyć sfinansowaniu nabycia akcji W Investments.

W Investments to grupa pełniąca funkcje funduszu private equity/venture capital, inwestująca w obszar greenfield, i świadcząca usługi finansowe. w 2011 roku miał 107 mln zł przychodów i 51,9 mln zł zysku netto (z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych było to 20,2 mln zł). W 2012 roku spodziewa się 302 mln zł przychodów i 16,6 mln zł zysku netto.(PAP)

mto/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki