Interma Trade pożyczyła od akcjonariusza 30 mln zł

2018-10-10 08:16
publikacja
2018-10-10 08:16
fot. Grzegorz Kawecki / Puls Biznesu

Grupa Interma Trade pożyczyła od akcjonariusza 30 mln zł na bieżącą działalność operacyjną, w tym na dalszy rozwój sieci sprzedaży wyrobów jubilerskich przez spółkę Briju 1920 - podała grupa w komunikacie. Interma Trade planuje także wznowić handel hurtowy metalami szlachetnymi za granicą.

Interma Trade podała, że z uwagi na trudności z pozyskaniem środków z kredytu bankowego na rozwój sprzedaży detalicznej oraz na planowane wznowienie handlu hurtowego metalami szlachetnymi, zarząd podjął decyzję o zaciągnięciu pożyczki przez spółkę zależną Briju Solo Investment od akcjonariusza - spółki Letamor Holdings, kontrolowanej przez większościowych akcjonariuszy Interma Trade.

Umowa pożyczki dotyczy kwoty stanowiącej w euro równowartość 30 mln zł.

Interma Trade zakłada, że część uzyskanego finansowania zostanie przeznaczona na zwiększenie zatowarowania salonów Briju 1920 w okresie przedświątecznym, co ma pozwolić na zwiększenie obrotów i marży generowanej przez sieć sklepów.

"Pozyskane przez Briju 1920 środki pozwolą również na przyspieszenie tempa rozwoju sieci placówek sprzedaży detalicznej, co w ocenie zarządu emitenta powinno pozwolić na poprawę wyników spółki zależnej oraz jej pozycji konkurencyjnej" - podano w komunikacie. (PAP Biznes)

sar/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki