REKLAMA

Facebook zapowiada „inteligentne okulary”, które zastąpią smartfona

2019-09-27 11:11
publikacja
2019-09-27 11:11

Facebook zapowiada „inteligentne okulary”, które zastąpią smartfona. Zaprojektowane zostaną przez Ray-Bana. 

fot. Facebook / / Facebook

Facebook Reality Labs pracuje nad stworzeniem „inteligentnych” okularów, które mogłyby w przyszłości zastąpić smartfon. Robocza nazwa okularów brzmi Orion. Użytkownik sprzętu mógłby, bez użycia rąk, przeglądać wiadomości, używać mediów społecznościowych, prowadzić rozmowy oraz wykonywać inne standardowe czynności.

Dodatkowo okulary umożliwią transmisję na żywo tego, co właśnie przeglądamy w social mediach. Orion miałby być połączony z asystentem głosowym oraz czujnikiem ruchu. Dodatkowe narzędzia mają wspierać obsługę urządzenia.

Facebook nie podaje zbyt wielu szczegółów dotyczących okularów. Jak informuje CNBC, firma współpracuje z marką Ray-Ban, okulary oprócz użyteczności mają być modne. Premierowa odsłona okularów Orion zapowiadana jest w latach 2023 -2025. 

Kilka lat temu Google opracował i wprowadził na rynek inteligentne okulary. Ich sprzedaż zakończyła się w 2015 roku, a firma zapowiedziała prace nad ich ulepszeniem. W 2019 roku firma poinformowała o przygotowaniu nowej wersji okularów nazwanej Google Glass Enterprise Edition, która jest przeznaczona na rynek firmowy.

DF

Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Nowe technologie

Komentarze (2)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Technologia się rozwija ale przydałyby się okulary, które rozjaśniają umysł.:)
loosac
Niestety, dziala to w odwrotnym kierunku: Technologia zwalnia z myslenia w coraz wiekszym obszarze. Projektujemy spoleczenstwo skonczonych bezmozgich kretynow.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki