REKLAMA

Infoscan chce jak najszybciej osiągnąć próg rentowności

2020-01-09 09:46, akt.2020-01-09 13:04
publikacja
2020-01-09 09:46
aktualizacja
2020-01-09 13:04

Infoscan zamierza zintensyfikować działania związane z wejściem na kolejne rynki zagraniczne i rozwojem na rynku polskim w celu jak najszybszego osiągnięcia progu rentowności operacyjnej - poinformował w czwartek zarząd spółki. Firma zamierza skoncentrować się na rozwoju nowych produktów oraz usług i znacząco zwiększyć sprzedaż.

fot. / / Infoscan

"Przez najbliższe trzy lata będziemy opierać rozwój Infoscanu na dwóch filarach. Pierwszy to rozwój sprzedaży, a co za tym idzie dalsza ekspansja na rynkach zagranicznych. Drugi to rozwój naszych produktów, związany z wprowadzeniem na rynek nowej wersji Rejestratora MED" - poinformował w czwartek prezes Piotr Sobiś.

Infoscan poinformował, że spółka opracowuje nową wersję rejestratora, przy pomocy którego będzie można wykonywać badania pod kątem ZOPS, holter EKG oraz polisomnografię.

"Bardzo ważne jest dla spółki jak najszybsze osiągnięcie progu rentowności, dlatego działania mające na celu wejście na kolejne rynki zagraniczne oraz rozwój na rynku polskim będą intensyfikowane" - napisała spółka w prezentacji.

Wiceprezes Maciej Nowak poinformował, że osiągnięcie progu rentowności na poziomie operacyjnym to "być może perspektywa przełomu roku 2020 i 2021".

Spółka nawiązała współpracę z dystrybutorami z Hiszpanii, Francji, Iranu oraz z Singapuru (umowa obejmuje także Malezję, Filipiny, Indonezje). Ponadto, w 2019 roku Infoscan podpisał listy intencyjne z podmiotami, działającymi na rynkach bułgarskim i ukraińskim.

W planach Infoscanu znajdują się m. in. Chiny, Rosja, Meksyk, Norwegia, Szwecja oraz Wietnam.

"Otrzymaliśmy grant na wejście na rynek rosyjski, dlatego też planujemy przygotować się do wejścia na rynki rosyjskojęzyczne. Dzięki współpracy z partnerami jesteśmy także w zaawansowanych rozmowach, jeśli chodzi o rynek meksykański" - powiedział podczas konferencji wiceprezes Nowak.

Infoscan w dalszym ciągu planuje również wejść na rynek amerykański. Spółka rozpoczęła przygotowania do ponownego złożenia wniosku w FDA.

"Tym razem jednak wybierzemy bardziej bezpieczną ścieżkę, polegającą na dodatkowym wykonaniu badań klinicznych potwierdzających skuteczność naszych rozwiązań. Jest to plan zbieżny z rozwojem naszego urządzenia, które w naszej ocenie będzie jeszcze lepiej przystosowane do rynku amerykańskiego" - powiedział wiceprezes Nowak.

"Naszym celem jest wprowadzenie usługi do Stanów Zjednoczonych najszybciej jak to możliwe, natomiast jest to uzależnione od wielu czynników niezależnych od nas, dlatego bezpiecznie zakładamy, że będzie to najpóźniej do 2022 roku" - dodał.

Zarząd planuje stworzyć prototyp nowego urządzenia w pierwszej połowie tego roku.

Wartość nakładów inwestycyjnych związanych z ekspansją zagraniczną spółka szacuje na 4 mln zł.

Zarząd wskazał, że Infoscan docelowo chce być firmą technologiczno-medyczną, która będzie odpowiadała za cały cykl diagnostyczno-terapeutyczny pacjenta, obejmujący także zlecenie odpowiedniej terapii przez lekarza oraz udostępnienie odpowiedniego urządzenia terapeutycznego.

W tym celu zamierza rozwinąć działalność spółki zależnej ScanLink Medical, która będzie obsługiwać placówkę medyczną oraz zaplecze techników zajmujących się opisem badań.

"Nasza struktura przychodów, której spodziewamy się w najbliższych kwartałach, opiera się o dwa filary. Jednym z tych filarów jest dostarczanie usług, czyli położenie większego nacisku na działalność spółki ScanLink Medical (...) Drugim filarem, w oparciu o który będziemy budować strukturę przychodów, jest dostarczanie narzędzi do wykonywania diagnostyki i tutaj grupą docelową będą kliniki lekarskie, szpitale czy inne placówki medyczne" - powiedział prezes Sobiś.

Infoscan świadczy usługi opisu badań ZOPS (Zaburzenia Oddychania Podczas Snu). Po trzech kwartałach 2019 roku spółka miała 749,6 tys. zł straty operacyjnej wobec 1 mln zł straty przed rokiem. Przychody ze sprzedaży produktów wyniosły w tym czasie 160,8 tys. zł wobec 53,5 tys. zł rok wcześniej.

Infoscan współpracuje z prawie 30 klinikami i lekarzami w Polsce. Według szacunków spółki, badania pod kątem ZOPS wykonuje w Polsce około 350 placówek. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki