REKLAMA
JUŻ JUTRO

Indykpol ograniczy ofertę produktową; zlikwiduje zakład w Świebodzinie

2018-03-12 12:40
publikacja
2018-03-12 12:40

Indykpol zakłada skoncentrowanie działalności na produkcji indyczej i ograniczenie oferty produktowej do wybranych grup asortymentów - poinformowała spółka w komunikacie. Indykpol podjął również decyzję o likwidacji zakładu produkcyjnego w Świebodzinie.

"12 marca 2018 roku rada nadzorcza Indykpol pozytywnie zaopiniowała przedłożony przez zarząd budżet na 2018 rok, który zakłada skoncentrowanie działalności spółki na produkcji indyczej. Zarząd przedstawił radzie nadzorczej strategię działania spółki, która zakłada ograniczenie oferty do wybranych grup asortymentów, gwarantujących uzyskanie pozytywnej marży" - napisano w komunikacie.

Z uwagi na nieosiągniecie konsensusu co do warunków dalszej współpracy Indykpol wypowiedział spółce zależnej - Lubuskim Zakładom Drobiarskim Eldrob - umowę współpracy produkcyjnej.

"Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob przy obecnie realizowanej skali produkcji nie wykorzystują posiadanych mocy przetwórczych zakładu w Świebodzinie. Dalsze ograniczenie produkcji wynikające z utraty zleceń z Indykpolu spowoduje dalszy wzrost już dziś zbyt wysokich i niekonkurencyjnych kosztów jednostkowych. Uwzględniając powyższe, oraz sytuację finansową spółki zarząd spółki Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob przedstawił radzie nadzorczej spółki wniosek o zamknięcie zakładu produkcyjnego w Świebodzinie" - napisano w komunikacie.

W ocenie Indykpolu, opóźnienie decyzji o zamknięciu zakładu mogłoby oznaczać brak możliwości wypłaty zobowiązań finansowych wobec pracowników oraz dostawców.

"Rada nadzorcza spółki Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob podjęła decyzję o wyrażeniu zgody na zamknięcie zakładu produkcyjnego w Świebodzinie i zobowiązała zarząd spółki Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob do opracowania nowej strategii oraz wyraziła zgodę na podjęcie działań mających na celu zakończenie produkcji, w tym likwidacji zakładu pracy. Zarząd spółki Lubuskie Zakłady Drobiarskie Eldrob podjął decyzję o likwidacji zakładu pracy spółki w Świebodzinie" - dodano.

(PAP Biznes)

mbl/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki