REKLAMA

Indykpol chce sprzedać zakład uboju kurczaka i wylęgarnie piskląt

2017-12-20 19:34
publikacja
2017-12-20 19:34

Indykpol zawarł z SuperDrob Zakłady Drobiarsko-Mięsne przedwstępną umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci zakładu uboju kurczaka i sezonowo gęsi w Lublinie oraz wylęgarni piskląt kurczęcych w Turce - podała spółka w komunikacie.

W komunikacie podano, że wartość bazowa zorganizowanej części przedsiębiorstwa to 187,2 mln zł. Cena sprzedaży ma zostać obliczona w oparciu o wartość bazową, przy uwzględnieniu poziomu kapitału obrotowego netto i wysokości przejmowanego zadłużenia finansowego na dzień zamknięcia.

Zawarcie przyrzeczonej umowy sprzedaży uzależnione jest od spełnienia się warunków zawieszających, m.in. od uzyskania zgody Prezesa UOKiK, udzielenia zgody na sprzedaż ZCP przez walne zgromadzenie Indykpolu, a także uzyskania wymaganych zgód banków finansujących spółkę, których wierzytelności są zabezpieczone na aktywach wchodzących w skład ZCP.

Jak podano, Indykpol zobowiązał się w umowie do nieprowadzenia przez dwa lata po dniu zamknięcia transakcji działalności konkurencyjnej względem ZCP. W przypadku naruszenia przez Indykpol zakazu prowadzenia działalności konkurencyjnej spółka będzie musiała zapłacić kupującemu 10 mln zł kary.

Indykpol poinformował też, że pracuje nad strategią i ogłosi ją pod koniec pierwszego kwartału 2018 roku. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki