Indus wydał blisko 4 tys. dol. na maskę ze złota. "Nie jestem pewien, czy chroni przed koronawirusem"

2020-07-05 09:38
publikacja
2020-07-05 09:38
Twitter

Pewien biznesmen z miasta Puna na zachodzie Indii wydał ok. 4000 USD na wykonaną na miarę maskę ze złota, która ma go chronić przed epidemią koronawirusa. "To cienka maska z niewielkimi otworami, które pomagają mi oddychać" - powiedział AFP Shankar Kurhade.

"Nie jestem pewien, czy skutecznie chroni mnie przed koronawirusem, więc podejmuję inne środki ostrożności" - dodał.

Osiem dni zajęło rzemieślnikom wykonanie tej 60-gramowej maski pokrytej złotem.

Kurhade, który jest właścicielem firmy produkującej hangary, powiedział, że wpadł na pomysł stworzenia dla siebie złotej maseczki po obejrzeniu reportażu o mężczyźnie, który do ochrony przed Covid-19 zafundował sobie maskę ze srebra.

"Ludzie proszą mnie o selfie" - powiedział biznesmen z Puny w stanie Maharasztra. I dodał, że ludzie są pod wrażeniem, gdy go widzą w złotej masce.

Ten 49-letni mężczyzna lubi ozdabiać się złotą biżuterią. Jak przyznaje, ma na sobie ok. 1 kg złota, w tym bransoletę, naszyjnik i pierścienie, które nosi na każdym palcu prawej dłoni.

Indie wprowadziły obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych w celu walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od wybuchu epidemii w kraju tym zdiagnozowano ponad 673 tys. zakażeń, ponad 19 tys. osób zmarło. Indie są czwartym krajem, po USA, Brazylii i Rosji, jeśli chodzi o największą liczbę infekcji SARS-CoV-2. (PAP)

cyk/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
sel
Gdyby to była maska z mikro siatki ze srebra to tak . Srebro to jedyny lek przyszłości co wszystkie mikroby zabija a człowiekowi w ogóle nie szkodzi . Dlatego zbijają cenę srebra , żeby przejąć zasoby i zapasy bo jest go b. mało niecałe 20 mld $ rocznie , a tyle to potrafią w jeden dzień wydrukować dolarów bez pokrycia Gdyby to była maska z mikro siatki ze srebra to tak . Srebro to jedyny lek przyszłości co wszystkie mikroby zabija a człowiekowi w ogóle nie szkodzi . Dlatego zbijają cenę srebra , żeby przejąć zasoby i zapasy bo jest go b. mało niecałe 20 mld $ rocznie , a tyle to potrafią w jeden dzień wydrukować dolarów bez pokrycia w czym kolwiek i dla wszystkich na pewno nie wystarczy jak zacznie się bum i mega inflacja.
xiven
to jest akurat ta rzecz do której złoto absolutnie nie służy

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki