REKLAMA

Indeksy PMI pomogły obozowi byków

2016-10-25 08:26
publikacja
2016-10-25 08:26
Indeksy PMI pomogły obozowi byków

Wall Street rozpoczęła w poniedziałek tydzień, w którym będzie mnóstwo publikacji raportów kwartalnych spółek. Poniedziałek był jednak pod tym względem spokojny, bo z dużych spółek wyniki publikowała tylko Visa.

Poniedziałek był przede wszystkim dniem indeksów PMI. W Europie publikowane były wstępne odczyty dla sektora usług i przemysłowego (lepsze od oczekiwań), a w USA to indeks PMI tylko dla sektora przemysłowego (też odczyt wstępny). Wyniósł 53,2 pkt. (oczekiwano wzrostu z 51,5 na 51,6 pkt.).

Wall Street rozpoczęła sesję od solidnych zwyżek indeksów. Pomagały wyniki spółek (mniejszych) oraz nieco słabszy dolar i dobre dane makro, ale szkodził spadek ceny ropy. Dlatego też bardzo dobrze zachowywał się NASDAQ, ale S&P 500 powoli się osuwał. Długo to nie trwało, indeksy nawet nieco odbiły po tym osuwaniu i po arcynudnej sesji S&P 500 zyskał 0,47%, a NASDAQ nawet 1%.

GPW w poniedziałek od rana zachowywał się tak jak i inne giełdy europejskie. WIG20 zyskał blisko jeden procent i rynek wszedł w fazę marazmu. Przed pobudką w USA indeks ruszył na północ naśladując to, co działo się na innych giełdach europejskich.

Ten ruch na innych giełdach jednak szybko zamarł, a u nas WIG20 powolutku, ale systematycznie zyskiwał, a przed rozpoczęciem sesji nawet przyśpieszył. Liderem była energetyka i sektor bankowy. Mniej niż pół procent rósł MWIG40 - i tak dzień zakończył. WIG20 wzrósł o 1,74% potwierdzając sygnał kupna. Problemem mógł być tylko mały obrót.

Dzisiaj na rynek trafi lawina wyników kwartalnych amerykańskich spółek (najważniejsze przed sesją to 3M, Caterpillar, General Motors, Lockheed Martin, United Technologies, a po sesji Apple i AT&T). Uważam, że to reakcja na te wyniki będzie miała największy wpływ na zachowanie indeksów.

Uzupełnieniem będzie publikowany godzinę po rozpoczęciu sesji indeks klimatu gospodarczego instytutu Ifo oraz podawany po południu przez Conference Board indeks zaufania amerykańskich konsumentów. Dane ważne, ale ostatnio nierodzące większych emocji.Piotr Kuczyński

Główny Analityk

Dom Inwestycyjny Xelion

Opracowanie własne na podstawie danych opublikowanych w serwisach www.reuters.com, www.bloomberg.com, www.macronext.com, www.marektwatch.com, www.news.google.com, www.ft.com, www.bankier.pl, www.pb.pl, przy założeniu, iż powyższe dane są prawidłowe, pełne i  nie wprowadzające w błąd, jednakże nie były one niezależnie zweryfikowane. Opracowanie ma charakter ogólny i nie może stanowić wyłącznej podstawy do podjęcia jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej przez jego odbiorcę.

Przedmiotowe opracowanie nie może być interpretowane jako rekomendacja Domu Inwestycyjnego Xelion Sp. z o.o. w rozumieniu art. 76 z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi. Dom Inwestycyjny Xelion Sp. z o.o. ani autor nie ponoszą odpowiedzialności za następstwa decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu, o ile przy ich sporządzaniu dołożono należytej staranności

Źródło:Xelion. Doradcy Finansowi
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki