Inbank chce udzielić ponad 100 mln zł pożyczek i kredytów do końca br.

Estoński Inbank, który oficjalnie rozpoczął działalność w Polsce chce do końca tego roku udzielić pożyczek i kredytów na ponad 100 mln zł. Bank zapowiada  nawiązanie strategicznej współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi. Rozważa także zakup portfeli kredytowych od podmiotów działających na rynku, poinformowali przedstawiciele Inbanku.

(fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM)

"Cele biznesowe wynikają wprost ze strategii grupy Inbank, która zakłada budowę pozycji lidera w segmencie szybkich kredytów bankowych udzielanych przez internet. Inbank do końca roku chce udzielić pożyczek i kredytów o wartości przekraczającej 100 mln zł" - podał bank w komunikacie.

Bank swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, proponując kredyty gotówkowe, szybkie pożyczki oraz lokaty - dostępne w kanale on-line. 

"Skala ma dla nas znaczenie. Polska to duży, chłonny rynek, otwarty na innowacje technologiczne w obszarze finansów. Dostrzegamy pozytywne trendy oraz wysoką dynamikę wzrostu wolumenów kredytów konsumpcyjnych w Polsce - w tym w segmencie niskokwotowych kredytów i pożyczek udzielanych online. Wszystko razem tworzy przyjazny ekosystem i daje szanse na rozwój firmy, która w swoim DNA ma myślenie ukierunkowane na realne potrzeby finansowe klienta. Będziemy dążyli do tego, by polskim klientom zaoferować nasze najlepsze praktyki z rynku estońskiego"- powiedział współzałożyciel i przewodniczący rady nadzorczej Inbank Priit Põldoja, cytowany w komunikacie. 

"Polacy, tak samo jak Estończycy, mają tendencję do ułatwiania sobie życia - dlatego jestem przekonany, że model działania Inbanku znajdzie na naszym rynku uznanie. Przy udzielaniu kredytów lub szybkich pożyczek online oferujemy maksymalną wygodę w uzyskaniu gotówki. Zapewniamy szybką decyzję kredytową, minimum formalności oraz atrakcyjne warunki cenowe" - powiedział dyrektor generalny oddziału Inbank w Polsce Maciej Pieczkowski, cytowany w komunikacie.

Strategia Inbanku oparta jest na trzech założeniach: bank oferuje wyłącznie te produkty, w których udzielaniu ma już duże doświadczenie, w segmentach, gdzie jest lub może być liderem; inwestuje w technologię i wykorzystuje ją do automatyzacji procesów biznesowych, by móc zapewnić efektywność operacyjną i bezpieczeństwo działalności; szuka nisz rynkowych i inwestuje w strategiczne partnerstwa z podmiotami z obszaru handlu, usług, nowych technologii.

Inbank podał, że w realizacji celów biznesowych ma pomóc rozwój strategicznej współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi. Bank deklaruje, że jest otwarty na kooperację z podmiotami innowacyjnymi, które dostarczają wysokiej jakości i rozwiązania finansowe. 

"Rozważamy także możliwość zakupu portfeli kredytowych od podmiotów już działających na rynku. W tym wypadku nasze decyzje będą poprzedzone wnikliwą analizą jakości i dochodowości takiego portfela" - powiedział zastępca dyrektora generalnego  Tomasz Rzeski, cytowany w komunikacie.

Inbank funkcjonuje w Polsce jako Oddział na zasadzie jednolitej licencji bankowej. Uruchomienie działalności w Polsce poprzedzone było procedurą notyfikacyjną, przeprowadzoną przed organami nadzoru nad rynkiem finansowym w Estonii oraz w Polsce. Działalność Oddziału Inbank w Polsce podlega bezpośrednio nadzorowi estońskich władz nadzorczych Finantsinspektsioon, który jest odpowiednikiem polskiej Komisji Nadzoru Finansowego.  Bezpieczeństwo środków klientów zgromadzonych w Inbanku jest gwarantowane przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, będący odpowiednikiem polskiego BFG.

Inbank to licencjonowany bank z Estonii, specjalizujący się w finansowaniu konsumpcji detalicznej. Działa także na rynkach Austrii, Łotwy, Niemiec i Polski. W skład grupy Inbank wchodzą 4 spółki zależne i 2 stowarzyszone. Wraz ze spółkami zależnymi, Inbank posiada w Estonii 25% udział w sprzedaży kredytów ratalnych i 20% udział w sprzedaży kredytów gotówkowych.

Bank powstał ze spółki FinTech, działającej od 2010 r. pod marką Cofi, która wdrożyła na rynku estońskim innowacyjne rozwiązanie sprzedaży ratalnej w modelu partnerskim. Obecnie Inbank ma ponad 300 umów partnerskich w handlu detalicznym oraz ponad 160 tys. aktywnych umów z klientami. 

Na koniec 2016 r. Inbank miał sumę bilansową o równowartości 375 mln zł, w tym kapitały własne na poziomie 52 mln zł. Zysk netto za 2016 r. wyniósł równowartość 11,7 mln zł, co oznacza zwrot na kapitałach własnych równy 26,6% przy wskaźniku kosztów do dochodów na poziomie 45,7%. Portfel kredytowy Inbank urósł w 2016 r. o 86%, a portfel depozytowy o 117%.

Źródło: ISBNews
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ~brawoPIS

kiepsko, PIS rozdaje 100mln dziennie, a nawet więcej i to przez 365 dni w roku, czyli bank potrzebuje 365 lat aby uzyskać to co PIS w rok

! Odpowiedz
0 2 ~konsters

Każdy kolejny gracz na rynku bankowym to dobry temat - chyba to oczywiste. A jak sobie poradzą? Wiadomo, że muszą dać więcej niż inni, żeby zdobyć klientów. Widziałem że robiliśmy już porównanie lokat i tam faktycznie dają najwięcej przy tych okresach, które są w ofercie, a kiedy będzie takie samo porównanie pożyczek/kredytów?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl