REKLAMA
JUŻ JUTRO

InPost podnosi ceny. Przysyłki do paczkomatów będą droższe

2022-03-18 09:02
publikacja
2022-03-18 09:02
InPost podnosi ceny. Przysyłki do paczkomatów będą droższe
InPost podnosi ceny. Przysyłki do paczkomatów będą droższe
fot. Tupungato / / Shutterstock

InPost zapowiedział podwyżki cen za swoje usługi. Klienci detaliczni będą musieli zapłacić za nadanie paczki dodatkową złotówkę. Natomiast klienci biznesowi już nieco mniej.

Jedna z najpopularniejszych firmy kurierskich w Polsce przedstawiła nowy cennik za swoje usługi. Podwyżki cen za wysłanie przesyłki do paczkomatów zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2022 r.

Dla klientów korzystających sporadycznie z usług InPostu, nadanie przesyłki, niezależnie od jej rozmiaru, do jednego z paczkomatów firmy będzie droższe o złotówkę. W praktyce oznacza to, że najmniejsza paczka będzie kosztować 13,99 zł, zamiast 12,99 zł. Koszt nadania średniej przesyłki wyniesie 14,99 zł, teraz 13,99 zł, a największa będzie kosztować 16,49 zł, a nie jak obecnie 15,49 zł.

fot. InPost / InPost

W przypadku partnerów biznesowych podwyżki prezentują się następująco. Cena za najmniejszą paczkę wyniesie 10,19 zł, przy obecnej cenie 9,44 zł. Średnia gabarytowo przesyłka kosztować będzie 11,56 zł, obecnie 10,70 zł. Cena za nadanie największej paczki wzrośnie natomiast do 14,73 zł, teraz 13,64 zł. Wszystkie ceny są wyrażone w netto.

fot. InPost / InPost

Poza cenami za nadanie przesyłki do paczkomatu, wzrosną również opłaty za usługi kurierskie. W przypadku partnerów biznesowych nadanie paczki o wadze 1 kg będzie kosztować 17,01 zł netto. Osoby chcące zamówić usługę na konkretną godzinę również zapłacą więcej. Umówienie odebrania paczki o wskazanej przez siebie porze będzie kosztować 89,59 zł. Obecnie za taką możliwość należy zapłacić 82,95 zł.

AB

Źródło:
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (7)

dodaj komentarz
langdon25
Kto oprócz wielkiej bogatej rodziny Obajtka i elektoratu PiS korzysta z paczkomatów Orlenu ?

Nawet po podwyżce tej i kolejnej będę korzystać tylko z inpostu .
blind-oln
Wraz ze wzrostem skali ceny powinny spadać, a nie rosnąć.
dzejms
Takie info - oni to wożą samochodami a nie furmankami. Ale nawet gdyby furmankami to owies też poszedł w górę. Takie info jakbyś wrócił wczoraj z Wenus.
szprotkafinansjery
InPost się kończy. Widać wpływ prężnie dizałajacej konkurencji - parkomatów Orlenu i Poczty polskiej.
jezelipapa
Paczkomatów jest około 5 razy więcej niż punktów Orlenu. Poza tym ich logistyka kuleje względem tej od InPostu i paczka absolutnie nie dochodzi w 24-36h
socjalistyczneg odpowiada jezelipapa
Na ORLENIE tylko sikam...
W drodze łaski, ew.2ka
ja3
Niby dlaczego? Usługa jest popularna, paczkomatów przybywa, a tych tam orlenów to nie chce mi się nawet szukać gdzie one są. Po sklepach internetowych też nie widać żeby ktokolwiek z tego korzystał. Dodatkowo jest to powiązane z polityką, więc nawet jakbym miał pod domem, to i tak bym nie korzystał. Co do bliskości punktów, to w Niby dlaczego? Usługa jest popularna, paczkomatów przybywa, a tych tam orlenów to nie chce mi się nawet szukać gdzie one są. Po sklepach internetowych też nie widać żeby ktokolwiek z tego korzystał. Dodatkowo jest to powiązane z polityką, więc nawet jakbym miał pod domem, to i tak bym nie korzystał. Co do bliskości punktów, to w promieniu 1km ode mnie mam 4 paczkomaty i 2 punkty odbioru. W tym roku dostawili jeden duży paczkomat w budynku 24/7. Wcześniej czasami zdarzało się, że nie było miejsca. Jak pojechałem na wioski, to czasami widać tam paczkomaty pod sklepami. Co prawda nie ma ich zbyt dużo, ale widać że się pojawiają. Także ekspansja nie tylko w mieście, ale też na wsi. Nic nie wskazuje na to, żeby cokolwiek się tu kończyło.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki