REKLAMA

InPost nie złoży oferty w konkursie na operatora wyznaczonego, ale PGP tak

2015-04-14 19:39
publikacja
2015-04-14 19:39
materiały dla mediów

InPost, świadcząca usługi pocztowe spółka z grupy Integer, nie złoży oferty w konkursie na operatora wyznaczonego - poinformował PAP Rafał Brzoska, prezes Integera. Udział w konkursie ogłosiła jednak Polska Grupa Pocztowa, podmiot zależny w 100 proc. od InPostu.

InPost nie złoży oferty w konkursie na operatora wyznaczonego
InPost nie złoży oferty w konkursie na operatora wyznaczonego (materiały dla mediów)

"Nie składamy oferty w konkursie na operatora wyznaczonego. InPost nie będzie brał udziału w przetargu, który został tak przygotowany, by mógł go wygrać tylko jeden podmiot" - powiedział PAP Brzoska.

Później, po godzinie 15.00 PGP poinformowała w komunikacie prasowym, że złożyła w UKE ofertę w konkursie na operatora pocztowego wyznaczonego.

"Wprawdzie warunki konkursu uniemożliwiają wyłonienie spółki jako operatora pocztowego wyznaczonego do świadczenia usług powszechnych na lata 2016-2025, to spółka z pełną świadomością złożyła ofertę, która nie spełnia wszystkich wymogów określonych w dokumentacji konkursu. Poprzez złożenie oferty spółka pragnie dać wyraz zainteresowaniu świadczeniem usług powszechnych jako operator wyznaczony" - napisano w komunikacie PGP.

We wtorek rano Poczta Polska poinformowała, że złożyła ofertę w konkursie.

Pod koniec 2014 r. Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił konkurs na operatora pocztowego wyznaczonego do świadczenia usług powszechnych na lata 2016-2025. Termin składania ofert mija 14 kwietnia.

W chwili obecnej operatorem wyznaczonym na mocy prawa pocztowego jest Poczta Polska. Okres na jaki ustawa powierzyła jej ten obowiązek upływa z dniem 31 grudnia 2015 r.

Operator wyznaczony jest zobowiązany m.in. posiadać odpowiednio gęstą sieć placówek pocztowych, świadczyć usługi odbierania i dostarczania listów i paczek przez minimum pięć dni w tygodniu, zapewnić dostęp do poczty dla osób niepełnosprawnych, współdziałać ze strukturami państwowymi w sytuacjach kryzysowych, organizować pocztę polową itp.

Należąca do grupy Integer spółka InPost, która pod koniec 2014 r. przejęła Polską Grupę Pocztową, planuje debiut na GPW. W lutym Brzoska deklarował, że oferta może zostać przeprowadzona w I półroczu 2015 r.

W 2013 r. PGP wygrało warty ok. 500 mln zł przetarg na świadczenie usług pocztowych dla sądów i prokuratur w latach 2014-2015. (PAP)

mj/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (32)

dodaj komentarz
~Mala
Nagle znaleźli sie miłośnicy PP. Ja mam zastrzeżenia do PP - listy polecone wrzucane do skrzynek, a gdzie mój podpis ? Skandal!!!!!! A te wpisy to chyba od zazdrosnych pracownikow PP.
~Robert
To bardzo dobrze.
Inpost powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za nie dostarczanie przesyłek sądowy do adresata, nie zostawiają nawet awizo, a później człowiek musi odpowiadać przed sądem za nie stawienie się, a skąd ja mam kur.a wiedzieć , że sąd chce mnie widzieć skoro żadna informacja ( nawet
To bardzo dobrze.
Inpost powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za nie dostarczanie przesyłek sądowy do adresata, nie zostawiają nawet awizo, a później człowiek musi odpowiadać przed sądem za nie stawienie się, a skąd ja mam kur.a wiedzieć , że sąd chce mnie widzieć skoro żadna informacja ( nawet awizo ) nie pojawiła się u mnie. Już poszedł bym do mięsnego i odebrał wezwanie kiełbasę i piersi z kurczaka , tylko skąd mam wiedzieć , że sąd coś wysłał ?
Inpost - to najgorsza firma o jakiej słyszałem i byłem zmuszony z niej korzystać.
~technix
gdyby obie firmy zaczynały z tego samego poziomu to poczta ze swoim kierunkiem rozwoju nie miałaby racji bytu. Rynek pocztowy bedzie sie kurczył i szukał nowych segmentów rozwoju. za x lat nie bedzie juz korespondencji w takim wydaniu jak to ma miejsce dzisiaj. Poczta pewnie przespi również to.
~czajka
tylko w naszym kraju mozna robic przetarg do ktorego dopuszcza sie jeden podmiot...załamuje rece
~nowak
nie dziw się bo to jest POlandia i tutaj mało co załatwiane jest drogą legalną. poczta ma dyrektorów, prezesów, zwiazkowców. Firma tak silna jak polskie górnictwo, do którego też nota bene ciągle dokładamy ile wlezie.
~inwestor
KE przyjzy sie warunkom przetargu, który był ustawiony z góry pod pocztę. Nie dziwi mnie to w Polsce bo zbyt wiele prezesowych głów musiałoby polecieć.
~kamil
najblizsza dekada w moim przekonaniu przyniesie diametralna zmiane w sektorze pocztowym. Standardowe usługi pocztowe przestana miec na znaczeniu. Teraz spółce integer chodzi bardziej o dostep do rynku by mogli wprowadzic swoje rozwiazania. Zaczęło się od EPO i paczkomatów ale na pewno na tym nie najblizsza dekada w moim przekonaniu przyniesie diametralna zmiane w sektorze pocztowym. Standardowe usługi pocztowe przestana miec na znaczeniu. Teraz spółce integer chodzi bardziej o dostep do rynku by mogli wprowadzic swoje rozwiazania. Zaczęło się od EPO i paczkomatów ale na pewno na tym nie poprzestaną.
~KRKwojas
nie ma co się czepiac jednego własciciela firmy która odniosła sukces. Trzeba zajzec do koryta na wiejskiej bo tam jakoś wszyscy są ustawieni i nikt nie pattrzy żeby zmniejszać podatki lub by opłaty, które każdy z nas maluczkich musi ponosić.
~kaneko
kto dzisiaj pracuje na umowie o prace? Ja tez od roku pracuje w firmie wcale nie zwiaznej z logistyka i dostaje grosze….1500 i co, żyć trzeba? Tyle tutaj oburzenia o umowy zlecenie ale wiekszosc panstwa własie na takich umowach pracuje, nie czepiajcie sie jednego prezesa tylko polityków, którzy nie mają zamiaru zmieniać kto dzisiaj pracuje na umowie o prace? Ja tez od roku pracuje w firmie wcale nie zwiaznej z logistyka i dostaje grosze….1500 i co, żyć trzeba? Tyle tutaj oburzenia o umowy zlecenie ale wiekszosc panstwa własie na takich umowach pracuje, nie czepiajcie sie jednego prezesa tylko polityków, którzy nie mają zamiaru zmieniać tego stanu rzeczy.
~orlowski
Polska jako pierwsza w Europie organizuje konkurs na operatora wyznaczonego. A dlaczego ? Widać coś w obsłudze samej poczty budzilo wątpliwości i postanowili sprawdzić jak na taką zmiane zareaguje rynek. Dzięki temu podnieślismy w dyskusji wiele waznych kwestii jak formy zatrudnienia i problem niskich płac w polsce.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki