REKLAMA

InPost kończy działalność w zakresie obsługi tradycyjnych przesyłek listowych

2016-07-14 18:30
publikacja
2016-07-14 18:30

Zarząd InPostu zdecydował o zakończeniu działalności w zakresie obsługi tradycyjnych przesyłek listowych, czyli innych niż przesyłki e-commerce - podała spółka w komunikacie.

InPost kończy działalność w zakresie obsługi tradycyjnych przesyłek listowych / materiały dla mediów

"(...) samo zakończenie tej działalności nastąpi w terminie późniejszym, o czym spółka poinformuje w drodze odrębnego raportu bieżącego" - napisano w raporcie.

Decyzję podjęto w oparciu o wcześniejsze działania restrukturyzacyjne segmentu listowego. Przyniosły one wprawdzie oszczędności na oczekiwanym poziomie, ale ze względu na "drastyczny spadek przychodów" oraz brak możliwości dalszej redukcji kosztów okazały się niewystarczające do osiągnięcia założonych rezultatów.

"Z uwagi na fakt, iż prognozowane koszty związane z zakończeniem działalności listowej zakładane są na niższym poziomie niż przewidywana strata na segmencie listowym, jaka przy obecnych wolumenach zostałaby wygenerowana do końca bieżącego roku, zarząd spółki zakłada, iż wyżej opisana decyzja o zakończeniu działalności listowej powinna skutkować redukcją kosztów i oszczędnościami, które będą wykorzystane na rozwój usług perspektywicznych związanych z rykiem e-commerce, takich jak w szczególności listy polecone e-commerce, smartcourier oraz zwiększanie potencjału obsługi paczek kurierskich i paczkomatowych" - napisano w raporcie.

Uchwała zyskała akceptację rady nadzorczej spółki. (PAP)

morb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (23)

dodaj komentarz
~Ja
Pracowałem 20 lat na Poczcie Zwolniłem się bo atmosfera była nie do zniesienia o tym się nie mówi bo nie można Ten kto nie pracował to nie wie Zwolniłem się w InPost całkiem innaczej Fak początki były trudne Ludzie przypadkowi ale się wyklarowało Pocata dostała ogromne pieniądze ze skarbu państwa wiec wygrywa przetargi Pracowałem 20 lat na Poczcie Zwolniłem się bo atmosfera była nie do zniesienia o tym się nie mówi bo nie można Ten kto nie pracował to nie wie Zwolniłem się w InPost całkiem innaczej Fak początki były trudne Ludzie przypadkowi ale się wyklarowało Pocata dostała ogromne pieniądze ze skarbu państwa wiec wygrywa przetargi a sama podnosi ceny usług
~Hiob
No cóż w Polsce na warszawskie salony można wypłynąć tylko uwłaszczając się na Państwowych kontraktach, jak przychodzi wolny rynek to też przychodzi szybka weryfikacja biznesplanu. Nie dziwię się że takie firmy jak DHL, UPS czy inne nie chciały startować do takich kontraktów, chodziarz miały siły i środki.
~wysyłający
Poznań - Toruń 7 dni - lepsi niż poczta:)
~abonent
Zadumana oczywiscie ze robia przetargi. Wybieraja najtansza oferte. No i znowu sie potwierdzilo ze najtansza nie znaczy najlepsza
~abonent
Zadumana a kto napisał iż pani z okienka? Rozmawiałem z panią z BOK. Zagroziłem że jesli tak dalej będzie to rezygnuje bo nie bede sobie psuł nazwiska za czyjeś błędy. Pani z BOK wymienila iż widzi w systemie iż obsluguje mój teren inpost i że zmieni na poczte polska. Kolejny rachunek ponownie przyszedl z opóznieniem Zadumana a kto napisał iż pani z okienka? Rozmawiałem z panią z BOK. Zagroziłem że jesli tak dalej będzie to rezygnuje bo nie bede sobie psuł nazwiska za czyjeś błędy. Pani z BOK wymienila iż widzi w systemie iż obsluguje mój teren inpost i że zmieni na poczte polska. Kolejny rachunek ponownie przyszedl z opóznieniem i ponownie zadzwonilem. Wtedy pani powiedziala iż to troche trwa aby cos logistycznie zalatwici nastepny powinien byc juz na czas. No i był. Widxe ze ty to chyba z zarzadu ze tak bardzo walczysz o dobre imie firmy. Nie mam nic do ukrycia wytocz sprawe ja przedstawie dowody. Pozdrawiam
~Seba
Speedmail urośnie w siłę. Teraz kontrakty będzie zgarniał.
~kity
to smutne bo robotę straciło sporo ludzi a konkurencja dla poczty zawsze jakaś była może marna ale była a teraz poczta podniesie ceny
~zadumana
Drogi Panie abonencie. Jestem w stu procentach pewna że "coś ściemniasz" gdyż firmy takie jak Orange organizują przetargi na roznoszenie ich poczty. Nie ma takiej możliwości że pani z okienka zmieniła dostawcę.
~niepelnosprawny_org
nie za dobra decyzja,
inpost wyglądał dość dobrze szczególnie za innowacyjne paczkomaty...
czemu słabnie?, watpie by np. speed mail był lepszy....
~MP
Baardzo ciekawe. Opłacało im się dostarczać listy z ciężarkiem a teraz bez ciężarka im się nie opłaca.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki