REKLAMA

Image Power z grupy PlayWay zrezygnował z emisji akcji

2023-05-18 13:52
publikacja
2023-05-18 13:52

Zarząd Image Power, notowanego na NewConnect producenta gier wideo z grupy PlayWay, zdecydował o odwołaniu oferty publicznej akcji serii F - poinformowała spółka w komunikacie. Spółka planowała emisję do 150.000 akcji z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

Image Power z grupy PlayWay zrezygnował z emisji akcji
Image Power z grupy PlayWay zrezygnował z emisji akcji
/ Image Power

Spółka poinformowała, że rezygnacja z oferty publicznej akcji serii F spowodowana jest brakiem możliwości uzyskania satysfakcjonujących warunków objęcia akcji, z powodu aktualnej sytuacji rynkowej.

W komunikacie dodano, że płynność finansowa spółki nie jest zagrożona, a celem emisji akcji serii F było pozyskanie przez spółkę dodatkowych środków finansowych na przyspieszenie rozwoju.

"Jednocześnie zarząd emitenta wskazuje, że będzie stale monitorować sytuację na rynku kapitałowym, a w przypadku zidentyfikowania sprzyjających uwarunkowań, może podjąć działania ukierunkowane na pozyskanie dodatkowych środków finansowych w ramach finansowania kapitałowego lub dłużnego" - napisano w komunikacie.

10 lutego zarząd Image Power podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego firmy w ramach subskrypcji prywatnej akcji serii F, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz zmiany statutu spółki. Podwyższenie kapitału zakładowego miało być zrealizowane w drodze emisji nie więcej niż 150.000 akcji. Oferta publiczna akcji serii F miała być skierowana do mniej niż 150 osób fizycznych lub prawnych wybranych przez zarządu.

Uchwała zakładała, że umowy objęcia akcji będą zawierane do 30 maja br. (PAP Biznes)

pam/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki