REKLAMA

Ile kosztuje sprzątanie domu na święta?

2017-04-11 07:16
publikacja
2017-04-11 07:16

Za standardowe przedświąteczne sprzątanie średniej wielkości mieszkania, które obejmuje m.in. odkurzanie, mycie podłóg, mycie mebli czy łazienki zapłacimy od 180 zł do nawet 350 zł. Cena nie obejmuje jednak usług dodatkowych, jak mycie okien oraz pranie dywanów.

Święta są pracowitym okresem. Nie dość, że większość z nas czekają długie godziny spędzone w kuchni, to na dodatek należałoby przywrócić blask naszemu domu bądź mieszkaniu. W związku z tym, że nie zostało za wiele czasu na domowe porządki, może warto zastanowić się nad zatrudnieniem fachowej firmy sprzątającej. Sprawdziliśmy, ile kosztuje taka usługa i co zawiera.

Najpopularniejsze prace porządkowe

Firmy sprzątające w swojej ofercie posiadają wszystkie możliwe czynności, jakie związane są z utrzymaniem czystości. Od standardowego odkurzania i mycia podłóg, przez czyszczenie okien aż po mycie wnętrz szafek, piekarnika czy lodówki. Na zlecanie realizowane przez fachową firmę jest spisywana umowa, która szczegółowo określa zakres prac uzgodnionych z klientem. Dodatkowo firmy dostarczają wszelkich niezbędnych do czyszczenia sprzętów oraz środków czystości. Zapewniają klientom również bezpieczeństwo, w ramach posiadanego ubezpieczenia OC na powierzone mienie.

Inna sytuacja jest w przypadku korzystania z usług prywatnej pomocy domowej. Osoby, które zajmują się sprzątaniem dorywczo, mogą nie być wyposażone w niezbędne środki czystości. Klienci muszą wówczas liczyć się z koniecznością ich zakupu przed planowanymi porządkami. Dużą jednak zaletą jest elastyczność, jaką wykazują osoby prywatne w kwestii ustalania dogodnego terminu czy zakresu wykonywanych prac. Poza standardowymi usługami można liczyć również na pranie, prasownie, a nawet wyprowadzenie psa.

Gdzie szukać firm sprzątających

Najpopularniejszym źródłem informacji na temat firm sprzątających jest internet. To tam najczęściej ogłaszają się firmy oraz osoby prywatne. Chętnych nie brakuje. Wystarczy wpisać interesującą nas frazę, a wybór okaże się ogromny. Podobnie jest z osobami prywatnymi, które umieszczają swoje oferty na wielu portalach.

Gdzie szukać firm sprzątających

  • strony internetowe firm sprzątających, na których zazwyczaj powinien znajdować się cennik wraz z zakresem wykonywanych usług;
  • portale ogłoszeniowe jak OLX, Gumtree, Pomoce Domowe, Facebook, na których ogłaszają się przeważnie osoby prywatne oraz małe firmy;
  • prasa lokalna, w której można odnaleźć oferty indywidualne, jak i propozycje profesjonalnych firm sprzątających.

Najlepszym wyjściem może okazać się jednak polecenie. Warto wypytać znajomych, czy korzystali z podobnych usług, czy byli zadowoleni z wykonanej pracy, jakie ponieśli koszty itd. Większym bowiem zaufaniem obdarzymy firmę, która została już sprawdzona.

Ile kosztuje sprzątanie domu na święta?

Cena usługi sprzątania bardzo często ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta w zależności od wielkości mieszkania, rodzaju powierzchni, zakresu prac, a nawet rodzaju zanieczyszczeń. Po zebraniu niezbędnych informacji firma ustala z klientem ostateczną cenę.

Najczęściej jednak fachowe firmy określą stawkę w zależności od metrażu sprzątanego mieszkania bądź domu. Średnio ceny kształtują się w przedziale od 3 do 5 zł/m2. Oznacza to, że za standardowe sprzątanie możemy zapłacić odpowiednio:  

  • przy mieszkaniu o powierzchni 50 m2: 150-250 zł;
  • przy mieszkaniu o powierzchni 60 m2: 180-300 zł;
  • przy mieszkaniu o powierzchni 70 m2:  210-350 zł.

W związku z wielkością domów stawki kształtują się nieco wyżej:

  • standardowe sprzątanie domu o powierzchni 150 m2 od 300 zł;
  • kompleksowe sprzątanie domu o powierzchni 200 m2 od 400 zł.

W cenie zawarte są standardowe czynności obejmujące odkurzanie i mycie podłóg, mycie mebli, toalety, lamp i luster, mycie armatury kuchennej oraz szafek kuchennych, sprzątanie lodówki, piekarnika czy mikrofalówki. Takie czynności jak mycie okien, pranie dywanów czy tapicerowanych mebli są dodatkowo płatne.

Zlecanie prac porządkowych to niewątpliwie wygoda i spora oszczędność czasu. Niestety wiążą się z nimi również wysokie koszty, jakie przyjdzie nam ponieść. Dla osób, które są zainteresowane zleceniem prac włącznie w określonym zakresie, poniżej przykładowe ceny najpopularniejszych usług:

Przykłady cen najpopularniejszych usług oferowanych przez firmy sprzątające

Usługa

Cena

odkurzanie dywanów

od 4 zł/m2

mycie podłóg

od 3,5 zł/m2

pranie wykładzin

5-10 zł/m2

prawnie dywanów

10-20 zł/m2

pranie mebli tapicerowanych (krzeseł, foteli, wersalek itp.)

15-100 zł

mycie okien

3-5 zł /m2

czyszczenie żaluzji

6-15 zł/ m2

mycie zlewów i blatów kuchennych

od 4,5 zł/m2

czyszczenie toalety, umywalek i armatury łazienkowej

od 4,5 zł/m2

czyszczenie fug kuchnia / łazienka

od 20 zł

Źródło: opracowanie własne Bankier.pl, informacje z internetowych stron firm sprzątających, stan na 07.04.2017 r.

Ceny wskazywane przez indywidualne osoby, które można wynająć do sprzątania mieszkania bądź domu, podawane są przeważnie za godzinę wykonanej pracy. Średnio za godzinę sprzątania należy zapłacić od 20 zł. Dodatkowe koszty mogą czekać klientów, którzy poproszą o mycie okien, prasowanie, pranie oraz jego rozwieszanie. Przykładowo za sprzątanie mieszkania ok. 60 m2, które obejmuje standardowe czynności, tj. odkurzanie, mycie podłóg, ścieranie kurzy, oraz dodatkowo mycie okien, lodówki, piekarnika, wnętrza szafek - zapłacimy od 193 do nawet 340 zł.

Przy wyborze firmy sprzątającej bądź zleceniu usługi osobie prywatnej, należy pozyskać szczegółowe informacje co zawiera cena, jaką przyjdzie nam zapłacić. Dodatkowo pamiętajmy, że koszty mogą różnić się w zależności od lokalizacji czy pilności zlecenia.

Katarzyna Rostkowska

Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
ilya04
https://cleanwhale.pl/order

Gorąco polecam tę usługę
kasiaolewska
Mieszkam na Żoliborzu w Warszawie i za 2 pokojowe mieszkanie (60m) płacę 155 zł ze środkami w cenie. Sprzątanie zamawiam przez internet w firmie www.modernclean.pl i zawsze mam pewność, że będzie czysto, bo mają listę tego, co sprzątają i sms przypomnienia. Mają jeszcze ofertę mycia wszystkich okien w mieszkaniu do 100 zł. Więc, Mieszkam na Żoliborzu w Warszawie i za 2 pokojowe mieszkanie (60m) płacę 155 zł ze środkami w cenie. Sprzątanie zamawiam przez internet w firmie www.modernclean.pl i zawsze mam pewność, że będzie czysto, bo mają listę tego, co sprzątają i sms przypomnienia. Mają jeszcze ofertę mycia wszystkich okien w mieszkaniu do 100 zł. Więc, nie drogo i wygodnie.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
kamilasobieska
Dom sprzątam sama, zabieram sie za to kilka tygodni przed świętami. Codziennie sprzątam dokładnie jedno pomieszczenie. Często zamawiam też ozonowanie przy takiej okazji, bo zabija bakterie i roztocza. Bez Airozone to byłoby niemożliwe.
~Marek
Ja nie mogę znaleźć chętnych do sprzątania domu. Nie chodzi o pieniądze ale o to że nawet nie ma z kim rozmawiać. Jak się dzwoni po ogłoszeniach to kręcą nosem że już mają zajęcie albo nieaktualne. Do rozmowy o wynagrodzeniu nawet nie dochodzi.
~gfj
a za donalta to byś mógł POmiatać Polakami a i tak na kolanach by do ciebie przychodzili!!!
~gh
a dlaczego polaki w szwecji za niższą stawkę pracują i jeszcze cieszą się!!!! a szwed jeszcze fochy robi ze mu on pracę daje????
~piramidon
cieszą się że uciekli od polskich ciemiężycieli. tak samo teraz robią ukraińcy jadąc do polski, a kto pojedzie na ukrainę?
~makroekonomista
Czy sprzątanie mieszkań ma wpływ na wzrost PKB?
~bvcx
tak samo jak sprzątanie biur i korytarzy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki