REKLAMA

Ikea z nową aplikacją. Wirtualnie umebluje mieszkanie

Agata Wojciechowska2023-09-11 12:17redaktor
publikacja
2023-09-11 12:17

"Ikea. Lepiej pomyślany dom" to nowe hasło szwedzkiej firmy meblarskiej, która obchodziła swoje 80. urodziny. To jednak nie wszystko. Sieć dopaliła na nowo swoją aplikację, wzbogacając ją w funkcję modelowania 3D z technologią AR. Co to oznacza w praktyce? Można urządzić mieszkanie bez linijki w ręku. 

Ikea z nową aplikacją. Wirtualnie umebluje mieszkanie
Ikea z nową aplikacją. Wirtualnie umebluje mieszkanie
/ IKEA

Zgodnie z przeprowadzonym badaniami prawie 80 proc. Polaków doświadcza regularnie frustracji związanej z miejscem zamieszkania. I choć na uciążliwych sąsiadów czy brak parkingów nie ma rady, to może się zająć takimi wymienianymi problemami jak bałagan i zbyt mało miejsca do przechowywania. 

Nowa aplikacja ma usprawnić proces aranżacji wnętrza od projektowania po kupowanie. Ikea Kreativ pozwoli na wizualizację przedmiotów dostępnych w sieci w najbardziej niestandardowych wnętrzach czy ułożeniach. Wystarczy za pomocą smartfonu zeskanować pokój lub inne pomieszczenie, usunąć kliknięciem niepotrzebne elementy, a następnie dodać i dowolnie ustawić w pokoju nowe meble i akcesoria. 

Co ważne, aplikacja ma za zadanie także się "uczyć", korzystając przy tym z trójwymiarowej rzeczywistości mieszanej. I jest darmowa. 

- Chcemy utrzymać jak największą przystępność cenową - szczególnie teraz, gdy widzimy rosnące koszty utrzymania. Dlatego stale inwestujemy w nasz rozwój, wciąż wprowadzamy pomysłowe rozwiązania i ulepszamy procesy, dzięki czemu obniżamy koszty. [...] Rozwijamy nowe usługi, takie jak usługi cyrkularne czy finansowe oraz zdalnego planowania. Dzięki omnikanałowości dajemy klientom możliwość wyboru najwygodniejszego miejsca i sposobu zakupów. Tym samym odpowiadamy na ich indywidualne potrzeby – podsumowuje Małgorzata Bochenek, Dyrektorka ds. Rozwoju Biznesu i Cyfryzacji, Ikea Retail w Polsce.

Nowe pomysły Ikei

"Oddaj i zyskaj"

Usługa polegająca na oddawaniu niepotrzebnych i używanych mebli Ikea w zamian za rabat na kolejne zakupy.

"Okazje na Okrągło"

Zwrócone produkty są ponownie wystawiane na sprzedaż w tym dziale. Można je nabyć oczywiście po atrakcyjnych cenach. 

Restauracja i Bistro Ikea

Do roku 2025 sieć chce, by smaczne i zdrowe potrawy (także wegetariańskie i wegańskie) stanowiły połowę oferty.

Rozwój OZE

Ikea posiada drugie, zaraz po USA, największe portfolio farm wiatrowych w Polsce. Na 6 farmach działa 80 turbin, dzięki czemu sieć produkuje w naszym kraju więcej energii, niż zużywa. 

aw/ materiał prasowy

Źródło:Bankier24

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (1)

dodaj komentarz
pozhoga
W ramach aplikacji obowiązkowe art deco na pseudo-tęczowo i gustowna foto tapeta z dwoma liżącymi się osobnikami jednej z 72 płci?

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki