REKLAMA

Igrzyska w Tokio. Dzieci na stadionie olimpijskim mają pić tylko napoje marki Coca-Cola

2021-07-24 06:00
publikacja
2021-07-24 06:00
Igrzyska w Tokio. Dzieci na stadionie olimpijskim mają pić tylko napoje marki Coca-Cola
Igrzyska w Tokio. Dzieci na stadionie olimpijskim mają pić tylko napoje marki Coca-Cola
fot. kenary820 / / Shutterstock

Falę oburzenia wywołała prośba jednej ze szkół w Japonii, która zażyczyła sobie, aby uczniowie oglądający z trybun mecze piłkarskie na Igrzyskach Olimpijskich mieli ze sobą wyłącznie napoje marki Coca-Cola – podał dziennik „Mainichi Shimbun”.

Większość zawodów sportowych w ramach Igrzysk odbędzie się bez udziału publiczności z powodu pandemii COVID-19. Na stadion piłkarski w mieście Kashima zostaną natomiast wpuszczeni tylko uczniowie lokalnych szkół podstawowych i gimnazjów.

Jedna ze szkół przekazała opiekunom uczniów zalecenie o treści: „Proszę upewnić się, że wszelkie napoje w plastikowych butelkach wnoszone (na stadion) to produkty Coca-Coli” – odnotowała miejska rada edukacji.

Według „Mainichi Shimbun” szkoła postąpiła tak na polecenie tokijskiego komitetu organizacyjnego. Przedstawiciel komitetu miał powiedzieć nauczycielom i innym pracownikom szkoły, że „wnoszenie plastikowych butelek innych niż Coca-Cola jest zakazane”. „Zdejmijcie etykiety, jeśli są innej firmy” – miał dodać ten przedstawiciel.

Z oficjalnej strony internetowej Igrzysk w Tokio wynika, że Coca-Cola posiada status „Światowego Partnera Olimpijskiego”, czyli najwyższą rangę sponsorską tych zawodów.

Zalecenie wydane przez szkołę wyciekło do mediów społecznościowych, wywołując falę niezadowolenia. Lokalne władze Kashimy zostały zalane skargami w tej sprawie. Miejska rada edukacji oświadczyła, że użyto „wprowadzającego w błąd sformułowania” i że poprosiła tylko o usuwanie etykiet z napojów.

Andrzej Borowiak

Źródło:PAP
Tematy
POZNAJ NOWE BMW X1

POZNAJ NOWE BMW X1

Komentarze (2)

dodaj komentarz
tomitomi
chciałem ''coś'' napisać ,ale szkoda słów ,,,
pippin
Tak dbaja o zdrowie dzieciaczkow..Az sie lezka w oku kreci..

Powiązane: Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki