REKLAMA
Początek gorący, a to dopiero rozgrzewka! Ruszyły Wakacje na Giełdzie

    INVESTEKO S.A.: Zawarcie istotnej umowy

    2025-07-29 14:36
    publikacja
    2025-07-29 14:36
    Spis treści:

    1. RAPORT BIEŻĄCY

    2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

    3. INFORMACJE O PODMIOCIE

    4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

    KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
    Raport bieżący nr 5 / 2025 ESPI
    Data sporządzenia: 2025-07-29
    Skrócona nazwa emitenta
    INVESTEKO S.A.
    Temat
    Zawarcie istotnej umowy
    Podstawa prawna
    Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
    Treść raportu:
    Zarząd INVESTEKO Spółka Akcyjna z siedzibą w Świętochłowicach (dalej: „Emitent”) informuje, że w dniu 29 lipca 2025 roku zawarł z Silesia Nova Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach (dalej: „Zamawiający”) umowę na wykonanie prac konsultingowych, koncepcyjnych i promocyjnych (dalej: „Umowa”), których efektem będzie opracowanie kompleksowej strategii środowiskowej dla inwestycji oraz przygotowanie i złożenie wniosków aplikacyjnych o środki finansowe bezzwrotne na ekologiczne cele inwestycyjne z programów europejskich i krajowych dla inwestycji budowy osiedla Nowy Wełnowiec w Katowicach (dalej: „Inwestycja”).

    W ramach usług konsultingowych Emitent opracuje kompleksowo do wdrożenia dla Inwestycji m.in. zagadnienia związane z :
    1. Odzyskiem odpadów i użytkowym zagospodarowaniem nasypów;
    2. Gospodarką wodno-ściekową i retencją wód opadowych – adaptacja do zmian klimatu;
    3. Gospodarką odpadami komunalnymi i recyklingiem;
    4. Koncepcją ekologiczną osiedla - ECO INNOVATION HUB.

    Wynagrodzenie Emitenta za realizację prac konsultingowych nie odbiega od cen rynkowych i będzie rozliczane miesięcznie, zgodnie z postępem realizacji prac. Czas realizacji umowy w tym zakresie wynosi 9 miesięcy, z możliwością wydłużenia do końca 2026 roku.

    Umowa posiada również charakter warunkowy w zakresie nawiązania współpracy partnerskiej długoterminowej przy realizacji projektów środowiskowych dla inwestycji.

    W ramach realizacji umowy planowane jest złożenie i pozyskanie środków dotacyjnych na cele środowiskowe z trzech programów dotacyjnych, w tym dwa wnioski będą składane w programach Europejskich LIFE lub Horizon, a jeden w programach krajowych.
    Zakres tematyczny projektów obejmuje:
    1. Zintegrowane zarządzanie gospodarką odpadami i efektywne wdrażanie Gospodarki w Obiegu Zamkniętym;
    2. Adaptację do zmian klimatu i wdrażanie rozwiązań opartych o przyrodę (Nature Base Solutions);
    3. Odzysk i zagospodarowanie użytkowych mas mineralnych na potrzeby realizacji celów środowiskowych inwestycji.

    Umowa przewiduje dodatkowe wynagrodzenie w formie „Success fee” za pozyskanie dofinansowania, rozliczane sukcesywnie do wpływu środków dotacyjnych na rachunek Zamawiającego, w wysokości 2% wartości dofinansowania. Emitent w przypadku pozyskania dofinansowana na realizację Inwestycji będzie brał udział w dofinansowanych projektach na zasadach lidera lub partnera strategicznego i merytorycznego, z minimalnym udziałem finansowym w wysokości 20% wartości projektu.

    Partnerstwo obejmuje również możliwość powierzenia zadań Emitentowi posiadającemu status MŚP w roli lidera lub partnera dla projektów wymagających uczestnictwa podmiotu o takim statusie. Emitent zobowiązuje się do udziału w takim projekcie. Warunki uczestnictwa kapitałowego w takim wariancie współpracy będą przedmiotem odrębnych uzgodnień i umowy.

    Planowana perspektywa czasowa realizacji środowiskowych projektów wdrożeniowych na terenie inwestycji stanowiących przedmiot umowy wyniesie od 4 do 6 lat.

    Zarząd Emitenta zdecydował o publikacji powyższej informacji z uwagi na potencjalnie istotny wpływ na kształtowanie się przyszłej sytuacji gospodarczej, finansowej oraz majątkowej Emitenta w perspektywie średnio i długo terminowej oraz wycenę instrumentów finansowych Emitenta notowanych w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.


    MESSAGE (ENGLISH VERSION)

    INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

    PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
    Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
    2025-07-29 Arkadiusz Primus Prezes Zarządu
    Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
    Tematy
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz

    Powiązane:

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki