REKLAMA

ING oczekuje stabilizacji marży odsetkowej netto na poziomie 2,57 proc.

2016-11-03 11:37
publikacja
2016-11-03 11:37

ING Bank Śląski oczekuje, że jego marża odsetkowa netto będzie się stabilizowała na obecnym poziomie 2,57 proc. - poinformował Brunon Bartkiewicz, prezes banku.

"W kolejnych kwartałach marża będzie raczej w pozycjach, w których jest obecnie. Poziom marż, który teraz jest, w naszym odczuciu będzie stabilny" - powiedział Bartkiewicz na konferencji.

Wynik odsetkowy banku w trzecim kwartale wyniósł 784,9 mln zł. Wynik odsetkowy wzrósł 22 proc. rdr i 14 proc. kdk.

Marża odsetkowa netto w okresie I-III kwartału wynosiła 2,57 proc. W III kwartale marża wzrosła do 2,77 proc. z 2,50 proc. w II kwartale.

"Na ten kwartalny wzrost złożyła się między innymi poprawa marż na kredytach i poprawa przychodowości z różnego rodzaju papierów wartościowych" - powiedział Mirosław Boda, wiceprezes banku.

Kredyty klientów ogółem wyniosły pod koniec września 2016 roku 77,2 mld zł, czyli wzrosły 12 proc. rdr i 3 proc. kdk. Kredyty dla klientów detalicznych wzrosły 20 proc. rdr i 4 proc. kdk. Kredyty korporacyjne ING wzrosły rok do roku o 7 proc. do 46,7 mld zł.

"Bardzo dynamicznie rośniemy w kredytach detalicznych, małych i średnich firm, a wśród największych firm mamy redukcję zaangażowania. Brak inwestycji w pierwszej kolejności dotyka największych firm" - powiedział Bartkiewicz.

Wskaźnik kosztów do przychodów wynosi 48,1 proc., podczas gdy rok wcześniej był na poziomie 53,4 proc.

"Wzrost liczby klientów nie powoduje wzrostu kosztów. Bank dużo uwagi poświęca automatyzacji procesów i uzyskuje korzyści skali - zwiększa skalę działalności bez ponoszenia większych kosztów" - powiedział Bartkiewicz.

Wiceprezes poinformował, że w wynikach IV kwartału bank ujmie dodatkowe koszty związane w bankructwem BS w Nadarzynie w wysokości 12,2 mln zł.

Prezes poinformował, że bank planuje dalszą optymalizację sieci placówek. W III kwartale bank zamknął 5 oddziałów.

"Zmniejszamy liczbę placówek, konsolidujemy je. Zmniejszenie liczby zatrudnienia nie jest związane tylko z liczbą oddziałów" - powiedział Bartkiewicz. (PAP)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki