REKLAMA
ZAGŁOSUJ

ING Bank Śląski i Alior Bank wypowiedziały umowy kredytowe spółce Onico

2019-07-27 08:06
publikacja
2019-07-27 08:06
ING Bank Śląski i Alior Bank wypowiedziały umowy kredytowe spółce Onico
ING Bank Śląski i Alior Bank wypowiedziały umowy kredytowe spółce Onico
/ ING

ING Bank Śląski i Alior Bank wypowiedziały umowy kredytowe notowanej na NewConnect spółce Onico - poinformowało Onico w komunikacie.

ING Bank Śląski wypowiedział m.in. umowy o refinanowaniu rezerw z 2017 roku, umowy wieloproduktowej z 2012 roku i umowy kredytowej z 2018 roku. Oznacza to konieczność spłaty przez Onico łącznie 20,6 mln zł i 21,7 mln USD zobowiązań. W przypadku Alior Banku chodzi o umowę o kredyt w rachunku bieżącym zawartej 14 maja 2019 roku.

Decyzje banków nastąpiły w oparciu o analizę sytuacji ekonomicznej Onico.

Onico poinformowało, że skutkiem wstrzymania finansowania przez instytucje kredytowe i pogorszenia sytuacji ekonomiczno-finansowej może być istotne zagrożenie terminowej spłaty zaciągniętych zobowiązań. Spółka mówi też o konieczności wdrożenia działań naprawczych w celu odbudowania kapitałów własnych.

Dodatkowo Alior Bank stwierdził rozbieżności w treści wniosku kredytowej według danych finansowych spółki za rok 2017 oraz wstępnych wyników finansowych a 2018 rok, z treścią opublikowanych danych sprawozdań spółki za rok 2018 - wykazujących istotne różnice, zaopiniowanych w sposób negatywny, skutkujące niewywiązywaniem się spółki z obowiązków wynikających z umów kredytowych.

W czwartek Onico poinformowało, że obligatariusze zażądali przedterminowego wykupu obligacji o łącznej wartości nominalnej 16 mln zł. Żądanie przedterminowego wykupu obligacji dotyczy obligacji serii P o łącznej wartości nominalnej 4 mln zł oraz obligacji serii R, których wartość nominalna wynosi 12 mln zł.

Obligatariusze wskazali 26 lipca 2019 r. jako termin zaspokojenia roszczeń.

Onico zajmuje się obrotem paliwami, w tym LPG, diesla i biopaliw do polskich i międzynarodowych koncernów i do odbiorców indywidualnych. Realizuje transgraniczne dostawy paliw płynnych przy wykorzystaniu transportu drogowego, kolejowego i morskiego. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki