REKLAMA

IMS chce w kolejnych latach co najmniej utrzymać tempo wzrostu

2014-10-20 11:40
publikacja
2014-10-20 11:40

Spółka Internet Media Services planuje w kolejnych latach poprawiać wyniki co najmniej w tegorocznym tempie. Grupa nie wyklucza przejęć oraz ekspansji na rynki poza Europą - podał na konferencji prezes Michał Kornacki.

"W nadchodzących latach chcemy rosnąć co najmniej w takim tempie jak obecnie. Wzrost zysków będzie nadal szybszy niż zwyżka przychodów, ponieważ nasza obecna struktura jest przygotowana do obsługi trzy-, czterokrotnie większej sprzedaży, bez wzrostu kosztów stałych" - powiedział prezes.

Grupa prognozuje, że w 2014 roku przychody wzrosną o 15 proc. do 36 mln zł. Zysk netto ma wzrosnąć o 41 proc. do 5,2 mln zł.

Prezes podał, że IMS widzi możliwości do przejęć spółek z branży. Nie sprecyzował jednak czy grupa prowadzi w tej sprawie jakiekolwiek rozmowy.

Dodał, że IMS realizuje obecnie testy swoich usług w różnych miejscach świata i nie wyklucza wchodzenia na rynki poza Europą.

Internet Media Services świadczy usługi z zakresu marketingu sensorycznego w Polsce i Europie. Wykorzystuje techniki umożliwiające kreowanie nastroju i wywieranie wpływu na zachowanie klienta.

Obecnie usługi IMS są wykorzystywane w 10 tys. lokalizacji, m.in. galeriach handlowych, restauracjach, supermarketach, klubach fitness oraz pubach.

Prezes podał, że w minionych latach spółka pozyskiwała ponad 1 tys. lokalizacji rocznie.

"Pracujemy intensywnie nad tym, aby kilkukrotnie zwiększyć to tempo, w taki sposób, aby nie generować przy tym znaczących dodatkowych kosztów" - powiedział prezes.

W poniedziałek IMS zadebiutował na rynku głównym GPW, przenosząc się z NewConnect. (PAP)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki