REKLAMA

Hydropress i Fince Holding mają porozumienie ws. integracji kapitałowej i operacyjnej

2019-01-29 08:56
publikacja
2019-01-29 08:56
fot. Grzegorz Kawecki / Puls Biznesu

Notowane na NewConnect spółki Hydropress i Fince Holding podpisały porozumienie w sprawie integracji kapitałowej i operacyjnej - poinformowała spółka Hydropress w komunikacie. W wyniku planowanych transakcji głównym akcjonariuszem Fince Holding ma zostać Hydropress.

Jak wynika z komunikatu, Hydropress ma nabyć od Dariusza Ilskiego, prezesa zarządu Fince Holding, nie mniej niż 4.577.096 akcji Fince Holding, stanowiących 40,10 proc. udziału w kapitale zakładowym i tyle samo w ogólnej liczbie głosów na WZ.

Dariusz Ilski ma nabyć od Bartłomieja Herodeckiego, prezesa Hydropress, nie mniej niż 2.403.274 akcji Hydropress, stanowiących 12,96 proc. udziału w kapitale zakładowym i tyle samo w ogólnej liczbie głosów na WZ.

Dodatkowo, strony porozumienia podejmą działania zmierzające do wyboru Bartłomieja Herodeckiego na stanowisko prezesa Fince Holding, z którego rezygnację ma złożyć Dariusz Ilski.

"(...) transakcje są przede wszystkim odpowiedzią na poziom konkurencyjności rynku, na którym działają oba podmioty. Współpraca poprzez wzajemną wymianę kompetencji, doświadczeń i skoordynowane działania prorozwojowe powinny przynieść wymierne efekty synergii w szczególności wobec oczekiwanych zmian w otoczeniu formalno-prawnym oraz technologicznym" - napisano w komunikacie.

Dodatkowo, porozumienie zastrzega przyznanie prawa pierwokupu akcji Fince Holding Dariuszowi Ilskiemu, w przypadku sprzedaży przez Hydropress tychże akcji w okresie 36 miesięcy od daty porozumienia, a Bartłomiejowi Herodeckiego prawo pierwokupu wobec akcji Hydropress w przypadku sprzedaży przez Dariusza Ilskiego tychże akcji w okresie 36 miesięcy od daty porozumienia.

"W ramach integracji przewidziana jest modernizacja sieci myjni należących do grupy kapitałowej Fince, budowa własnych myjni na rynkach krajowych oraz zagranicznych, podjęcie działań konsolidacyjnych wobec podmiotów zewnętrznych, integracja programów lojalnościowych i przedpłaconych (wwwwash oraz Hydropress Club) a także rozwój technologiczny produktu" - dodano.(PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki