REKLAMA

Huawei wyprzedził Samsunga w sprzedaży smartfonów

2020-07-30 16:34
publikacja
2020-07-30 16:34
Huawei wyprzedził Samsunga w sprzedaży smartfonów
Huawei wyprzedził Samsunga w sprzedaży smartfonów
/ Forum

Chiński koncern Huawei w II kwartale po raz pierwszy sprzedał więcej smartfonów niż jakikolwiek inny producent, wyprzedzając dotychczasowego lidera, południowokoreańskiego Samsunga – ogłosiła w czwartek firma analityczna Canalys, przypisując to wzrostowi sprzedaży na rynku ChRL.

W ujęciu globalnym Huawei sprzedał w tym okresie 55,8 mln smartfonów, co oznacza spadek o 5 proc., licząc rok do roku. Sprzedaż Samsunga zmniejszyła się jednak o 30 proc. do 53,7 mln sztuk – napisano w raporcie Canalys.

Rzecznik Huawei ocenił te wyniki jako oznakę „niezwykłej odporności w tych trudnych czasach”. Przedstawiciele Samsunga oświadczyli, że spodziewają się wzrostu popytu na smartfony w drugiej połowie roku.

Restrykcje nałożone na Huawei przez władze USA zakłócają jego biznes poza Chinami kontynentalnymi. Koncern zdominował jednak rynek wewnętrzny, na który trafiło ponad 70 proc. jego smartfonów, i który w stosunkowo dobrym stanie wyszedł z pandemii koronawirusa – napisano w sprawozdaniu Canalys.

„Gdyby nie Covid-19, to by nie nastąpiło. Huawei w pełni wykorzystał ożywienie chińskiej gospodarki, by ponownie uruchomić swój biznes smartfonów” - ocenił starszy analityk Canalys, Ben Stanton.

Jednak sprzedaż smartfonów Huawei za granicą spadła w II kwartale o 27 proc., a sama pozycja na rynku chińskim „nie wystarczy, by utrzymać Huawei na szczycie, gdy globalna gospodarka zacznie wychodzić z kryzysu” - ocenił inny cytowany w raporcie analityk Mo Jia.

Huawei stał się jednym z kluczowych elementów sporu pomiędzy Pekinem a Waszyngtonem, który uznaje chiński koncern za znaczące zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa. Władze USA twierdzą, że urządzenia Huawei mogą być używane do szpiegowania na rzecz ChRL, czemu firma stanowczo zaprzecza.

Administracja USA w praktyce odcięła Huawei od usług amerykańskiej firmy Google, co obniża atrakcyjność jego smartfonów poza Chinami, i ograniczyła jego dostęp do czipów używanych w sieciach 5G - przypomina agencja Reutera.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
ajwaj
Tzn. wojna kal-bojów ze Smokiem - Dragonem Chinskim,
swiata nie obchodzi
Kupuja se dobre rzeczy, a Jankesi zostana bez 5G na poziomie

Nawet szacunek dla "zielonych papierów" zanika w "nie-wolnym" swiecie

""Udar w dolara: Chiny i Rosja polegają na euro w handlu
Udział dolara
Tzn. wojna kal-bojów ze Smokiem - Dragonem Chinskim,
swiata nie obchodzi
Kupuja se dobre rzeczy, a Jankesi zostana bez 5G na poziomie

Nawet szacunek dla "zielonych papierów" zanika w "nie-wolnym" swiecie

""Udar w dolara: Chiny i Rosja polegają na euro w handlu
Udział dolara w handlu chińsko-rosyjskim spadł do poziomu poniżej 50 procent. Moskwa i Pekin coraz bardziej polegają na euro w handlu dwustronnym. Czy dolar straci swoją rolę jako waluta rezerwowa?""

OK Portal DWN
https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/505509/Schlag-gegen-den-Dollar-China-und-Russland-setzen-beim-Handel-auf-den-Euro
talmud
chińczycy technologicznie & gospodarczo zagrażają hegemonii imperium zla.....chiny uruchomia crypto yuana w którym beda wystawiali faktury dla swoich klientów......tego typu posuniecie zagraża makulaturze $ która straci "sile nabywcza" a w szczególności uderzy w standard życia w chameryce co moze doprowadzic chińczycy technologicznie & gospodarczo zagrażają hegemonii imperium zla.....chiny uruchomia crypto yuana w którym beda wystawiali faktury dla swoich klientów......tego typu posuniecie zagraża makulaturze $ która straci "sile nabywcza" a w szczególności uderzy w standard życia w chameryce co moze doprowadzic do ........... do tego co w innych krajach doprowadza cia.............
macierz
Tu trzeba też dodać że Chiny cały czas zwiększają obroty handlowe bez użycia dolara, np, handel z Rosją, to już tylko ok 40% jest w dolarach, i z każdym rokiem ta ilość maleje.
and-owc
Chinskie produkty są tańsze. Nie muszą utrzymywać baz USA jak Korea "płd". Może trochę gorsze - mnie to nie przeszkadza (będą kupawał dalej). Ostatnio kupiłem Xiaomi, nie wiem po co. Bo wszystko mam i mało używam (pewnie z nudów lub niskiej ceny). Podoba mi się ekran 6", mam grube palce dotykowe (baba Chinskie produkty są tańsze. Nie muszą utrzymywać baz USA jak Korea "płd". Może trochę gorsze - mnie to nie przeszkadza (będą kupawał dalej). Ostatnio kupiłem Xiaomi, nie wiem po co. Bo wszystko mam i mało używam (pewnie z nudów lub niskiej ceny). Podoba mi się ekran 6", mam grube palce dotykowe (baba się ich boi).
najmadrzejszy
Kraje zyjace z niskiej technologii lub turystyki bedą na łopatkach....a Chiny maja przynajmniej co robic .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki