REKLAMA
JUŻ JUTRO

Huawei sprzedał najwięcej tabletów w Polsce

2020-02-11 09:30
publikacja
2020-02-11 09:30

Huawei sprzedał najwięcej tabletów w czwartym kwartale 2019 roku na polskim rynku. Zdobył ponad dwukrotną przewagę nad Samsungiem.  

fot. Pixabay / / Pexels

W ostatnim kwartale 2019 roku niezaprzeczalnym liderem sprzedaży tabletów był Huawei. Wśród ogólnej liczby sprzedanych tabletów 38,10% należało do chińskiego giganta. W trzecim kwartale 2019 roku producent zanotował spadek, zrównując się z Lenovo. Jednak czwarty przyniósł odbicie. 

W rankingu opublikowanym przez IDC wyróżnionych zostało czterech kluczowych producentów tabletów:

  • Huawei,
  • Samsung,
  • Lenovo,
  • Apple.

Pozostałe firmy wygenerowały 12,20% udziałów w sprzedaży tabletów. Udział sprzedaży tabletów Huawei w Polsce jest o 20. p.p. wyższa od drugiego producenta - Samsunga. Na trzecim miejscu z niewielką różnicą uplasowała się firma Lenovo. 

Systematyczny wzrost sprzedaży notuje Apple. Firma Lenovo po raz pierwszy od czwartego kwartału zanotowała spadek sprzedaży. Firma Huawei w ostatnim czasie ma przed sobą sporo wyzwań oraz przeszkód, może to zmienić układ sił na rynku sprzedaży tabletów. 

DF

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (4)

dodaj komentarz
atx
a mój tablet jest idealny i produkcji polskiej! bateria trzyma cały czas ekran przejrzysty wifi super gps idealne gry w 10D i zawsze mam go na głowie ha chcecie kupić? jest za darmo!
mrtroublemaker
Z rynkiem tabletów to trochę jak z boomboxami, które są nieodłączną częścią lektorów j.angielskiego ;)
piterro1980
Posiadam hjujałeja i powiem krotko-PADAKA. Minimum raz dziennie zawiecha. Poza tym reaguje z opóźnieniem. Wyświetlacz też pozostawia wiele do życzenia.
antek10
Samsung ma bardzo słabe wyświetlacze. Pekają nawet przy upadku z małej wysokości.

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki