REKLAMA

Hotele należące do polityków przyjmują gości mimo obostrzeń. "Muszą liczyć się z konsekwencjami"

2020-12-04 08:50, akt.2020-12-04 12:57
publikacja
2020-12-04 08:50
aktualizacja
2020-12-04 12:57
Ministerstwo Rozwoju

Osoby próbujące obchodzić lub łamać prawo, nie przestrzegając obostrzeń, muszą liczyć się z konsekwencjami - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do informacji RMF FM, że hotele należące do polityków - Andrzeja Gut-Mostowego i Pawła Poncyljusza, niezgodnie z obostrzeniami przyjmują gości.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, związanymi z pandemią, działalność hoteli jest zawieszona, z wyjątkiem gości przebywających w podróży służbowej, sportowców, personelu medycznego oraz pacjentów i ich opiekunów.

Czekamy na Was, pieczemy pierniki dla Was, pastujemy podłogi i nic nam w tym nie przeszkodzi. 🧑🏻‍🎄🧑🏻‍🎄🧑🏻‍🎄🎄🍪🥂☕️

Posted by Poncyljuszówka on Sunday, November 22, 2020

RMF FM chciał sprawdzić, jak przestrzegane są obostrzenia, związane z epidemią, dotyczące hoteli i zadzwonił m.in. do hotelu "Sabała" należącego do wiceministra rozwoju, pracy i technologii Andrzeja Gut-Mostowego oraz "Poncyljuszówki" - domu w Szczyrku należącego do posła KO Pawła Poncyljusza. Dziennikarz prowadzący audycję powiedział, że - jeśli chodzi o pierwszą placówkę - "okazało się, że hotel przyjmuje gości, jest tu takie mruganie okiem, że służbowo, ale jeśli państwo chcą jechać z dzieckiem, z żoną, to można".

Również "Poncyljuszówka" w Szczyrku informuje - według RMF FM - że "zakazy zakazami, ale jest jeszcze zdrowy rozsądek".

/ Hotel Sabała Zakopane

"Każde obchodzenie przepisów należy oceniać krytycznie, nasze ustabilizowanie ostatnio wzrostu zachorowań, pewien spadek wzrostu zachorowań, wynika z jednej strony z przepisów, które zostały wprowadzone, ale przede wszystkim z samodyscypliny i odpowiedzialności Polaków. (...) Ja nie wierzę, że pan minister (Gut-Mostowy - PAP) łamie prawo" - odpowiedział w RMF FM Dworczyk. Na pytanie, czy chciałby usłyszeć nagranie, odparł: "Opieramy się na tym, że Polacy wykazują odpowiedzialność i samodyscyplinę, stosując się do przepisów, a jeśli te regulacje, (...) są, czy będą przez kogoś łamane, musi się liczyć z konsekwencjami".

Pytany, o jakie konsekwencje chodzi i kto będzie to sprawdzał, odparł: "Zgodnie z przyjętymi przepisami przedsiębiorcy, którzy łamią zasady wprowadzone w celu ograniczenia rozwoju pandemii, muszą się liczyć z konsekwencjami m.in. z utratą środków, które są przyznawane w ramach tarczy finansowej dla przedsiębiorców".

Pytany, czy będzie kontrola w hotelu Gut-Mostowego, odparł, że nie będzie deklarował, że służby, których nie nadzoruje, będą weryfikowały "tego bądź innego przedsiębiorcę". "Ale na pewno kontrole w branży hotelarskiej czy w innych miejscach, gdzie obowiązują przepisy antyepidemiczne, będą prowadzone" - podkreślił.

Na uwagę, że hotel Gut-Mostowego nie jest jedynym, bo również dom w Szczyrku oferowany na wynajem przez posła KO Pawła Poncyljusza nie przestrzega obostrzeń, Dworczyk powiedział: "Te osoby, które będą próbowały obchodzić prawo lub łamać prawo muszą liczyć się z konsekwencjami niezależnie od tego, czy to polityk, czy nie-polityk, czy ktoś ma takie bądź inne poglądy". (PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

sdd/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (25)

dodaj komentarz
dlaczego_nie
Niesamowity skandal❗Minister sprawiedliwości Zbigniew #Ziobro buduje swoje zaplecze medialne. Są już lokalne portale, teraz doszedł ogólnopolski. Pieniądze płyną z Funduszu Sprawiedliwości, z którego środki przeznaczone są dla ofiar przestępstw❗
carlito1
Pewnie że działają, a dlaczego miały by nie działać? Obostrzenia są dla plebsu, zwykla tresura w celu wykreowania popytu na szczepionkę plus zbicia na tym gigantycznych pieniędzy...
knife
Poncyliuszkki. Fajnie!
Posłowie biznesmeni, na Kompanii Węglowej się dorobił, czy z pensji posła hotel sobie sprawił?
Fajnie się tak walczy z PISem, uprzednio ustawiając się jeden z drugim.
Brawo KO / PO!!!!
dlaczego_nie
Podobno odmówił łapówki od prezesa CEZ... ale sprawę umorzono
wwojtekw
Proszę sobie sprawdzić kim jest ten drugi wspomniany w artykule (Gut-Mostowy). Okaże się, że teraz w PiS, ale wcześniej w PO/KO a jeszcze wcześniej w innych partiach. To nie jest walka PiS vs PO, ale ściema żeby ludzie byli podzieleni między dwie partie (niby takie różne).
krokus12
Ale poseł PIS Gut-Mostowy już nie stanowi dla Ciebie problemu i już nie piszesz brawo PIS !!!! jesteś wybiórczy jak cała sekta
jes odpowiada krokus12
Gut-Mostowy nie stanowi problemu bo się dzieli i daje pińcset plus.
meryt
"Częściowy, związany z pandemią lockdown z zamkniętymi restauracjami, muzeami, teatrami i obiektami rekreacyjnymi zostaje przedłużony do 10 stycznia. Tak zdecydowała kanclerz Angela Merkel wraz z premierami krajów związkowych w ramach środowych konsultacji"
dlaczego_nie
Co to ma wspólnego z hotelami pisoski notabli które łamią zakazy obowiązujące w Polsce ??

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki