REKLAMA

Holendrzy unikają dentysty z powodu braku pieniędzy. "Wizyta u lekarza jest postrzegana jako luksus"

2022-12-03 10:00
publikacja
2022-12-03 10:00

Holendrzy coraz częściej rezygnują z wizyt u dentysty z powodu braku pieniędzy - alarmuje portal NOS. Federacja pacjentów szacuje, że 1,5 mln mieszkańców Niderlandów unika dentysty, aby uniknąć kosztów.

Holendrzy unikają dentysty z powodu braku pieniędzy. "Wizyta u lekarza jest postrzegana jako luksus"
Holendrzy unikają dentysty z powodu braku pieniędzy. "Wizyta u lekarza jest postrzegana jako luksus"
fot. gpointstudio / / Shutterstock

Portal informuje, że mieszkańcy kraju tulipanów coraz częściej chodzą z bólem zębów oraz stanami zapalnymi, albowiem nie stać ich na wizyty kontrolne i zabiegi stomatologiczne. Holenderska federacja pacjentów szacuje, że około 10 proc. populacji kraju nie odwiedziło dentysty w ciągu co najmniej dwóch lat, a głównym powodem są finanse.

Jednocześnie Infomedics, organizacja wysyłająca rachunki w imieniu dentystów, odnotowała wzrost liczby niezapłaconych należności za usługi. „Wizyta u dentysty jest postrzegana jako luksus, a przecież to podstawowa potrzeba” – napisał na Twitterze poseł Partii Pracy Julian Bushoff (PvdA).

Od 2006 roku opieka dentystyczna w Niderlandach nie jest objęta podstawowym ubezpieczeniem zdrowotnym i trzeba za nią płacić. Z informacji, jaką przekazał ostatnio posłom minister zdrowia Ernst Kuipers, raczej się to szybko nie zmieni, napisał bowiem on w liście do członków izby niższej parlamentu (Tweede kamer), że „nie popiera takiego rozwiązania”.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek 

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Komentarze (12)

dodaj komentarz
qwertas
Zawsze mogą przyjechać do Polski i wyleczyć zęby u nas.
infinityhost
Holendrzy to madrzy racjonalni, empatyczni ludzie. W Amsterdamie podobno każdy może mieć jedno mieszkanie. I więcej im nie potrzeba. I to jest normalne uważam. Nie pchają wszystkich pieniędzy w beton jak Polacy. Szkoda że mają chwilowe problemy finansowe, ale jeśli Bóg istnieje to się wcześniej czy później odbija od dna, a prosty Holendrzy to madrzy racjonalni, empatyczni ludzie. W Amsterdamie podobno każdy może mieć jedno mieszkanie. I więcej im nie potrzeba. I to jest normalne uważam. Nie pchają wszystkich pieniędzy w beton jak Polacy. Szkoda że mają chwilowe problemy finansowe, ale jeśli Bóg istnieje to się wcześniej czy później odbija od dna, a prosty kręgosłup moralny im i ich dzieciom pozostanie. A w Polsce ta patologia wynajmowo-nieruchomościowa jeszcze pewnie długo zohydzac życie pozostałym:(
andregru
Ganisz tych którzy wolą oszczędności włożyć w nieruchomości zamiast w marihuanę dozwoloną w Amsterdamie ? Nie każdy pracuje , żyje z dnia na dzień .
infinityhost odpowiada andregru
Do grobu ze sobą tych mieszkań nie zabierzesz. Ja po prostu szanuje Holendrów, oni są już na innym poziomie cywilizacyjnym. I w przeciwieństwie do Polaków jestem gotów stwierdzić, że sa narodem. Ganię tych co doprowadzają do tego, że są przeganiani ludzie grzebiący po śmietnikach, że system generuje matki które mieszkają z małymi Do grobu ze sobą tych mieszkań nie zabierzesz. Ja po prostu szanuje Holendrów, oni są już na innym poziomie cywilizacyjnym. I w przeciwieństwie do Polaków jestem gotów stwierdzić, że sa narodem. Ganię tych co doprowadzają do tego, że są przeganiani ludzie grzebiący po śmietnikach, że system generuje matki które mieszkają z małymi dziećmi w zimie w namiotach, i co chcesz to porównywać do Holandii?
zoomek odpowiada infinityhost
A co zamierzasz zabrać do grobu? Bo rozumiem że dzieci nie masz i dlatego nie kupujesz im "betonu".
infinityhost odpowiada zoomek
Jeszcze brakuje żebym dzieci płodził w tym kraju. Ja nie jestem potworem.
infinityhost
Można normalnie funkcjonować jak cmi, z prawdziwym bólem chyba wygrać się nie da. Co nie zmienia faktu z współczuję tym Holendrom, większość życia przy pracy przy toksynach z tych ich tulipanów i g.. z tego mają.
samsza
Operacja zmiany cywilizacji białego człowieka w 3-ci świat w toku, a Polacy tym zafascynowani.
Wielki projekt Europejczyków!
Zaraz będzie wpis, jedź na Białoruś, jeszcze kilka lat i Niderlandczycy będą jeździć na Białoruś do dentysty, naprawdę?!
monuz
dziwne, a niby przyjechał milion lekarzy na pontonach

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki