REKLAMA

Hiszpania poszerza listę państw objętych kwarantanną w obawie przed nowymi wariantami koronawirusa

2021-03-03 15:09
publikacja
2021-03-03 15:09
fot. S-F / Shutterstock

Władze Hiszpanii poszerzyły w środę listę państw, z których przybysze muszą przebyć obowiązkową kwarantannę. Decyzja ma związek nasileniem się w kraju zakażeń nowymi wariantami koronawirusa.

Na opublikowanej w środę w dzienniku ustaw liście państw, z których przylatujący muszą przejść 10-dniową kwarantannę, pojawiły się poza Brazylią i RPA również Peru, Kolumbia, Botswana, Ghana, Kenia, Komory, Mozambik, Tanzania, Zambia oraz Zimbabwe.

W nowym dekrecie wyjaśniono, że osoby z tych państw mogą opuścić miejsce odbywania kwarantanny jedynie w przypadku konieczności wyjścia na zakupy, do lekarza lub apteki, a także zaistnienia nagłej potrzeby.

18 lutego rząd Hiszpanii wprowadził przepisy nakazujące poddanie przymusowej kwarantannie pasażerów samolotów z Brazylii oraz Republiki Południowej Afryki.

Na przełomie lutego i marca władze resortu zdrowia ogłosiły, że w kraju wciąż liczne są zakażenia wariantami SARS-CoV-2 z Wlk. Brytanii, RPA, Brazylii, a także nasilają się przypadki infekcji wariantami z Nigerii i Kalifornii.

Tymczasem w środę burmistrz Madrytu Jose Luis Martinez-Almeida wezwał rząd Hiszpanii do przygotowania jednolitych restrykcji dla całego kraju dotyczących Wielkiego Tygodnia, podczas którego wielu obywateli udaje się na świąteczne urlopy. Wskazał, że brak obostrzeń w tym okresie może nasilić epidemię.

Dotychczas główny epidemiolog kraju Fernando Simon ograniczył się jedynie do krótkiego apelu do władz 17 wspólnot autonomicznych, aby wprowadziły restrykcje uniemożliwiające ich mieszkańcom opuszczanie swoich regionów w okresie wielkanocnym.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ kib/

Źródło:PAP
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki