REKLAMA
SPRAWDŹ

Herkules złożył wiążącą ofertę zakupu spółki Trinac Polska

2018-09-13 14:02
publikacja
2018-09-13 14:02

Herkules złożył wiążącą ofertę zakupu za 10 mln euro 100 proc. udziałów spółki Trinac Polska Sp. z o. o. Akwizycja ta zwiększyłaby zasoby sprzętowe żurawi wieżowych grupy o blisko 50 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

"Przedmiotowa oferta jest ważna do 20 września 2018 r., a po jej przyjęciu niezbędne jest zawarcie umowy sprzedaży udziałów w terminie do 27 września 2018 r." - napisano w komunikacie.

Podstawowym przedmiotem działalności Trinac Polska Sp. z o.o. jest wynajem budowlanych żurawi wieżowych wraz z kompleksową ich obsługą. Firma jest spółką - córką niemieckiej firmy Trinac GmbH, której właścicielem jest globalne przedsiębiorstwo budowlane Hochtief Solutions.

"Wartość transakcji może wynieść w przeliczeniu na PLN około 43 mln zł, a jej finansowanie opiera się w 30 proc. na środkach własnych, w pozostałej części na długu bankowym" - napisano w komunikacie prasowym.

Spółka podała, że dzięki tej akwizycji może umocnić swoją pozycję rynkową w sektorze żurawi wieżowych dzięki poszerzeniu parku maszynowego i pozyskaniu dużej liczby żurawi w wysokich grupach udźwigu.

"Jednocześnie, jeśli transakcja dojdzie do skutku, nie wykluczamy rozpoczęcia rozmów nad pozyskaniem drugiej spółki działającej na rynku żurawi wieżowych w Niemczech - Trinac GmbH, czyli podmiotu faktycznie sprzedającego nam w chwili obecnej polską część biznesu" - powiedział cytowany w komunikacie Grzegorz Żółcik, prezes Herkulesa.

Przychody ze sprzedaży tej spółki uzyskane w 2017 roku wyniosły 62,8 mln zł, wynik operacyjny 3,6 mln zł, a wynik netto 3,8 mln zł.

Trinac Polska ma około 120 żurawi wieżowych własnych, od 30 do 630 tm, takich producentów, jak Liebherr, Wolff i Potain oraz około 30 sztuk podnajmowanych.

"(...) szacuje się, że udział rynkowy Herkulesa w tej branży może wzrosnąć do 25 proc., a spółka wzmocnić może swoją pozycję szczególnie w takich sektorach jak budownictwo infrastrukturalne, mieszkaniowe i biurowe" - napisano w komunikacie.

Trinac Polska jest obecna na polskim rynku od 18 lat, a jej sprzęt w tym okresie brał udział w realizacji takich inwestycji budowlanych jak centra handlowe, logistyczne, obiekty mieszkaniowe czy lotniska. Przedsiębiorstwo posiada bazy terenowe w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki