REKLAMA

Herkules wydzieli z grupy spółkę Gastel Prefabrykacja, która zacznie działalność z pocz.'13

2012-10-17 15:49
publikacja
2012-10-17 15:49

Zarząd Herkulesa zdecydował o wydzieleniu z grupy spółki zależnej Gastel Prefabrykacja, która ma rozpocząć samodzielną działalność od 1 stycznia 2013 roku. Herkules podtrzymuje, że spółka może trafić na giełdę - poinformował Herkules w komunikacie.

W komunikacie podano, że zarząd Herkulesa zdecydował o zbyciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci Zakładu Prefabrykacji Betonu Karsin w ramach reorganizacji struktury grupy kapitałowej Herkules. Wyodrębniony Dział Prefabrykacji Betonu Karsin zostanie wniesiony aportem na pokrycie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki zależnej Gastel Prefabrykacja.

"Zarząd podjął jednocześnie decyzję o rozpoczęciu rozmów z radą nadzorczą spółki o możliwości i terminie wprowadzenia spółki Gastel Prefabrykacja na jeden z rynków notowań na GPW" - dodano.

Główną działalnością spółki Gastel Prefabrykacja będzie produkcja wież strunobetonowych wirowanych dla reklamy, energetyki i telekomunikacji, żerdzi energetycznych oraz kontenerów telekomunikacyjnych i energetycznych.

Zbycie Zakładu Prefabrykacji Betonu Karsin poprzez wniesienie go aportem do Gastel Prefabrykacja wymaga zgody Walnego Zgromadzenia Herkulesa.

Zakład w Karsinie powstał w 2002 roku. Generuje rocznie 12-15 mln zł przychodów i zatrudnia około 60 osób.(PAP)

mto/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki