REKLAMA

Hefal Serwis SA zyskał nowego inwestora

2012-06-26 14:40
publikacja
2012-06-26 14:40
Notowana na rynku NewConnect spółka Hefal Sewis SA, działająca w obszarze produkcji aluminiowych konstrukcji budowlanych, stolarki aluminiowej oraz produkcji sztucznych lodowisk pozyskała nowego inwestora. Akcjonariusz, który zainwestował w rozwój podmiotu, objął 473.000 akcji, uprawniających do 7,89% głosów na WZ.

Hefal Serwis SA planuje w tym roku rozwinąć wszystkie obszary prowadzonej działaności oraz zwiększyć udzial w rynku w zakresie inwestycji związanych z tworzeniem infrastruktury sportowej w Polsce. Strategia rozwoju spółki zakłada również intensywny rozwój w kierunku eksportu produktów firmy na rynki zagraniczne – szczególnie w obszarze UE oraz rynków wschodnich.

- Bardzo cieszymy się z nowego akcjonariusza, który podobnie jak my jest zainteresowany długoterminowym rozwojem naszej działalności. Strategia rozwoju Spółki przewiduje aktywne działania na terenie kraju, jak i poza nim. Przyjęty przez nas plan rozwoju eksportu przewiduje koncentrację na rynkach skandynawskich, Rosji i niektórych krajach Europy Zachodniej takich jak Niemcy czy Austria. – komentuje Mirosława Płużek, Hefal Serwis SA. – Pojawienie się nowej osoby w strukturze akcjonariatu było wynikiem prowadzonych rozmów, zmierzających w kierunku przyszłości oraz dynamicznego rozwoju naszej spółki, który mamy nadzieję będziemy mogli potwierdzić poprzez realizowane inwestycje. – dodaje.

Hefal Serwis S.A. poprawił również odnotowywane wyniki roczne. W 2011 roku spółka osiągnęła ponad 27 mln zł przychodu, co w porównaniu z rokiem poprzednim stanowi ponad 69% wzrost oraz wypracowała zysk netto w wysokości 426 tys. zł, przy 204 tys. zł w 2010 roku. W ubiegłym roku spółka wykonała rekordową ilość sztucznych lodowisk stałych i sezonowych, realizując w sumie ponad 30 obiektów, dodatkowo zbudowała także 10 boisk. Obecnie Hefal Serwis SA realizuje duże kontrakty jak choćby Centrum Kongresowe „Warszawianka” w Jachrance, Zadaszenie Stadionu Miejskiego w Rzeszowie czy Budynek Urzędu Miasta w Katowicach przy ul. Młyńskiej. W tym zakresie spółka produkuje i instaluje konstrukcje aluminiowo - szklane, głównie dla obiektów kubaturowych.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki