REKLAMA

Hazard w internecie łatwiejszy dzięki zdalnemu uwierzytelnianiu

2020-09-03 15:01
publikacja
2020-09-03 15:01
fot. freestocks.org / Pexels

Zdalne uwierzytelnienie, w tym weryfikacja wieku przy wykorzystaniu bankowości elektronicznej bez konieczności przesyłania obrazu dowodu tożsamości ułatwi hazard w internecie - poinformował Totalizator Sportowy.

Jak poinformowano w komunikacie, Totalizator Sportowy wdrożył dla klientów lotto.pl usługę mojeID, która umożliwia zdalne uwierzytelnienie, w tym weryfikację wieku, przy wykorzystaniu bankowości elektronicznej bez konieczności przesyłania obrazu dowodu tożsamości. Jest to kolejne wdrożenie realizowane przez KIR dla Totalizatora Sportowego, w maju usługę mojeID uruchomiono w Total Casino – jedynym legalnym kasynie internetowym w Polsce.

Według Totalizatora Sportowego mojeID to rozwiązanie wspierające rozwój kanałów online spółki.

Usługa mojeID umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości w dostępie do usług online oferowanych przez dostawców komercyjnych oraz administrację publiczną. Usługa dostarczana przez KIR, jako jedyne tego typu rozwiązanie w Polsce, spełnia wymagania określone w unijnym rozporządzeniu eIDAS oraz w ustawie o usługach zaufania i identyfikacji elektronicznej. Weryfikacja tożsamości z wykorzystaniem mojeID odbywa się poprzez systemy bankowości elektronicznej w oparciu o dane, które zostały wcześniej sprawdzone przez bank jako podmiot zaufany. KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce.

autor: Małgorzata Werner-Woś

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki