REKLAMA

Hawe ma list intencyjny na pozyskanie środków na spłatę zadłużenia

2015-10-22 07:31
publikacja
2015-10-22 07:31

Hawe podpisało z Central Fund of Immovables list intencyjny w sprawie pozyskania środków finansowych na spłatę zadłużenia grupy kapitałowej Hawe wobec jej wierzycieli - poinformowało Hawe w komunikacie.

"Central Fund of Immovables oświadczył, że jest zainteresowany udzieleniem Grupie Kapitałowej Hawe finansowania umożliwiającego spłatę jej zobowiązań wobec wierzycieli w wykonaniu umowy restrukturyzacyjnej, która ma zostać zawarta do dnia 23 października 2015 roku" - napisano w komunikacie.

Hawe negocjuje obecnie z wierzycielami warunki umowy restrukturyzacyjnej. Spółka podała we wtorek, że termin podpisania dokumentu wydłużono do 23 października. Wcześniej planowano, że umowa będzie podpisana do 20 października.

Na początku września Agencja Rozwoju Przemysłu rozwiązała umowę pożyczki udzielonej Hawe Telekom w 2010 roku, co oznaczało natychmiastową wymagalność 80 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi. Poręczycielem pożyczki dla spółki zależnej było samo Hawe. W związku z tą sytuacją zarząd Hawe ogłosił rozpoczęcie prac nad przygotowaniem wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.

Dodatkowo Alior Bank wezwał Hawe Telekom (spółka zależna giełdowej grupy Mediatel, należącej do Hawe) do zapłaty 15 mln zł z tytułu udzielonego poręczenia za zobowiązania Marka Falenty (były właściciel Hawe) i Krzysztofa Rybki.

W połowie września Hawe podpisało umowę standstill m.in. z ARP, do której po kilku dniach dołączył Alior Bank. Jednocześnie zarząd porzucił prace nad wnioskiem o upadłość.

Na początku października Hawe podpisało z ARP i Alior Bankiem porozumienie, które zakłada emisję nowych obligacji spółki zależnej Hawe Telekom. Emisja ma być skierowana do wierzycieli Hawe i spółki-córki. Warunkiem zawarcia umowy restrukturyzacyjna będzie objęcie przez podmioty posiadające 90 proc. lub więcej starych obligacji wyemitowanych przez Hawe Telekom. (PAP)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki