W 2017 roku Harper Hygienics zakłada CAPEX na poziomie 3 mln euro, ale na przyszłość ma ambitniejsze cele - powiedział na konferencji Valerij Kulitski, członek rady nadzorczej spółki. Cele firmy w średnim terminie zakładają ponad 2-krotny wzrost wskaźnika EBITDA w porównaniu z '16 r., wzrost marży EBITDA o 2,9 pkt. proc. oraz wzrost sprzedaży o 31 proc.
Firma zakłada, że wydatki inwestycjne na rozwój i modernizację produkcji w 2017 roku wyniosą 3 mln euro, z czego 2 mln euro trafić ma na rozwój segmentu produktów bawełnianych, w tym 40-50 proc. na wzrost produkcji wacików kosmetycznych.
"Na przyszłość mamy znacznie ambitniejszy plan na CAPEX. Mamy nadzieje, że realizacja obecnego programu nie zajmie wiele czasu, a efekty powinny być widoczne jeszcze w 2017 roku" - powiedział na konferencji Kulitski.
Ponadto, przedstawiciele spółki poinformowali na konferencji, że cele spółki w średnim terminie zakładają ponad dwukrotny wzrost wskaźnika EBITDA w porównaniu z 2016 r., wzrost marży EBITDA o 2,9 pkt. proc. wobec ubiegłego roku oraz wzrost sprzedaży o 31 proc.
W marcu Harper Hygienics poinformowała, że irlandzka firma Central European Cotton Holdings sprzedała łotewskiej spółce iCotton 100 proc. udziałów w polskiej Radville Investments, która posiada 59,95 proc. kapitału zakładowego Harper Hygienics. iCotton planuje ogłoszenie wezwania tak, aby osiągnąć 66 proc. udział w kapitale spółki. (PAP Biznes)
pat/ asa/
























































