REKLAMA

Handel akcjami 7 spółek z GPW nie ruszył. Zawieszenie obrotu na żądanie KNF

2023-10-04 12:35
publikacja
2023-10-04 12:35

W środę, 4 października, nie ruszył handel na 7 spółkach z GPW. W każdym przypadku powodem zawieszenia notowań jest brak przekazania wymaganych raportów okresowych. Komunikat w tej sprawie wydała KNF. 

Handel akcjami 7 spółek z GPW nie ruszył. Zawieszenie obrotu na żądanie KNF
Handel akcjami 7 spółek z GPW nie ruszył. Zawieszenie obrotu na żądanie KNF
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Zestawienie decyzji o zawieszeniu lub wycofaniu instrumentu finansowego z obrotu lub decyzji o zniesieniu zawieszenia z aktualizacją na dzień 4 października pokazuje, że handel tego dnia nie ruszył na akcjach 7 spółek z GPW. Wszystkie zawieszenia dotyczą żądania KNF, która także wydał w tej sprawie komunikat.  

Począwszy od 4 października 2023 r. zawieszony został obrót akcjami następujących spółek:

  1. British Automotive Holding SA w Upadłości;
  2. PGF Polska Grupa Fotowoltaiczna SA;
  3. Fast Finance SA W Restrukturyzacji;
  4. Serinus Energy PLC;
  5. Resbud SE;
  6. Vistal Gdynia SA;
  7. Hollywood SA.

Powodem zawieszenia było nieprzekazanie do publicznej wiadomości, w terminie określonym przepisami prawa, skonsolidowanego raportu półrocznego za pierwsze półrocze 2023 roku bądź przekazanie niekompletnego skonsolidowanego raportu półrocznego za pierwsze półrocze 2023 r. - informuje KNF. 

Termin publikacji raportu okresowego spółki z GPW jest uzależniony od jego rodzaju i wynosi 4 miesiące w przypadku raportów rocznych, 3 miesiące w przypadku raportów półrocznych i 60 dni w przypadku raportów kwartalnych. W każdym przypadku jest on liczony od końca okresu sprawozdawczego. Przyczyną może być też brak wymaganej w przypadku raportu półrocznego opinii biegłego rewidenta. 

W okresie zawieszenia obrotu zlecenia maklerskie na akcje danej spółki mogą być przyjmowane, anulowane i modyfikowane. W przypadku ziszczenia się przesłanek umożliwiających wznowienie obrotu akcjami danej spółki informacja o dniu wznowienia handlu zostaje z reguły podana w dzień poprzedzający wznowienia obrotu. 

Michał Kubicki

Źródło:
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki