REKLAMA

Hakerzy z grupy Squad303 ujawnią powiązania polskich firm z Rosją

2022-08-03 18:42
publikacja
2022-08-03 18:42
Hakerzy z grupy Squad303 ujawnią powiązania polskich firm z Rosją
Hakerzy z grupy Squad303 ujawnią powiązania polskich firm z Rosją
fot. Chim / / Shutterstock

"Już w tym tygodniu będziemy gotowi na rozpoczęcie kolejnej operacji. Ujawnimy wszystkie osoby z Rosji i powiązane z nimi firmy działające w Wielkiej Brytanii. W kolejnych tygodniach będziemy udostępniali kolejne podobne bazy - w tym z Polski" - zapowiadają polscy hakerzy z grupy Squad303.

Squad303 to powiązana z Anonymous grupa polskich hakerów, która od początku wojny w Ukrainie walczy z rosyjską propagandą i dezinformacją. Nazwa - jak informują na swojej stronie - nawiązuje do Dywizjonu 303, elitarnej jednostki polskich lotników, która w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii pomogła wygrać Bitwę o Anglię podczas II wojny światowej.

Jedną z akcji Squadu było stworzenie internetowego narzędzia, dzięki któremu można wysłać wiadomość tekstową do przypadkowych Rosjan dotyczącą faktycznego udziału Rosji w wojnie w Ukrainie. Dostępne jest ono na stronie internetowej 1920.in. Nazwa aplikacji nawiązuje do Bitwy Warszawskiej z 1920 r., nazywanej Cudem nad Wisłą, kiedy to polska armia pod dowództwem Józefa Piłsudskiego zatrzymała pochód Armii Czerwonej. Przekreśliło to radzieckie plany ofensywy na Europę Zachodnią oraz plany wywołania międzynarodowej rewolucji.

Według Squad303 dzięki aplikacji kilkadziesiąt milionów ludzi z całego świata wysłało ponad 110 milionów wiadomości do przypadkowych Rosjan.

Teraz polscy hakerzy na cel biorą przedsiębiorców i ich firmy. Squad303 zapowiada, że posiada co najmniej kilkudziesiąt nazw firm oraz nazwisk powiązanych z nimi Rosjan.

Hakerzy podkreślają, że samo ujawnienie bazy danych to będzie za mało. Dlatego liczą na pomoc mediów w ich analizie i przedstawieniu ról poszczególnych firm i osób.

Na swoim koncie na Twitterze Squad303 poinformował, że został umieszczony przez władze Rosji na liście czterech najbardziej aktywnych grup hakerskich broniących Ukrainy.

Kamila Wronowska

kw/ bii/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (14)

dodaj komentarz
pikawka
a w druga strone zrobili dokladnie to samo, a nasi dolozyli nam jeszcze zielonymi telefonami zaufania i spisem ogrodnika.
dididif
Brawo! Gonić czerwonogwardzistów i radzieckich kolaborantów!
zenonn
Squad303 to jacyś psychole?
Jakiś potomek Polaka podobno to założył, zbieranina z całego świata

Международное гуманитарное право ясно гласит:военные операции должны проводиться таким образом,чтобы защитить женщин,детей и стариков.Путин нападает на города и беспомощных людей.Онлжет.Давайте обсудим

SMS do Rosji z
Squad303 to jacyś psychole?
Jakiś potomek Polaka podobno to założył, zbieranina z całego świata

Международное гуманитарное право ясно гласит:военные операции должны проводиться таким образом,чтобы защитить женщин,детей и стариков.Путин нападает на города и беспомощных людей.Онлжет.Давайте обсудим

SMS do Rosji z mojego telefonu jest kosztowny


My, ludzie na całym świecie, mamy przesłanie dla narodu rosyjskiego.
Naród, który ma zapłacić ogromną cenę za haniebną decyzję dyktatora Putina o ataku sił zbrojnych na niepodległą Ukrainę. Wspólna akcja wszystkich państw wolnego świata w odpowiedzi na agresję Rosji doprowadzi do upadku całego kraju.

Jednak blisko 150 mln Rosjan nie zna prawdy o przyczynach i przebiegu wojny na Ukrainie. Karmiony jest kłamstwami propagandy Kremla. W Rosji nie ma wolnych mediów, a internet jest cenzurowany.

Każdy z nas może przekazać bezpośrednią wiadomość mieszkańcom tego zniewolonego kraju.

Squad303 daje Ci narzędzie, które pozwala wysyłać SMS-y z Twoich telefonów bezpośrednio do losowo wybranych Rosjan.

Niech poznają prawdę. Niech poznają potęgę wolnego świata!

https://spidersweb.pl/2022/03/akcja-wysylania-sms-do-rosjan.html
zenonn odpowiada zenonn
15.03.2022 r. Kreml – w odpowiedzi na działania Squad303 – wprowadził na poziomie rosyjskich sieci telekomunikacyjnych pełno tekstową cenzurę treści wiadomości wysyłanych ze strony 1920.in. Squad303 poinformował niedługo później, że udało im się obejść wprowadzone ograniczenia i wiadomości są skutecznie dostarczane do obywateli Rosji[16].15.03.2022 r. Kreml – w odpowiedzi na działania Squad303 – wprowadził na poziomie rosyjskich sieci telekomunikacyjnych pełno tekstową cenzurę treści wiadomości wysyłanych ze strony 1920.in. Squad303 poinformował niedługo później, że udało im się obejść wprowadzone ograniczenia i wiadomości są skutecznie dostarczane do obywateli Rosji[16].https://pl.wikipedia.org/wiki/Squad303
pozhoga
Chcesz pogonić rząd Niemiec, opozycję niemiecką i jeszcze z pół Komisji Europejskiej!?
zoomek
Dopiero teraz? A całe lata było koszer?
A może wezmą pod lupę pana Naftalego Beneta? Premiera Izraela który odwiedzał Putka w Moskwie i nikt nie odważył się skrytykować.
lubsuburbs
I kogo jeszcze skrytykujesz? Xi Jinpinga, czy Erdogana, a może premiera Indii za to że nieustannnie robią interesy z Rosją? Nikogo na świecie - poza krajami wspólnoty to machanie polską szabelką nie interesuje. A co do Izreala - sami od lat okupują Strefę Gazy, więc dla nich czyjeś roszczenia o historyczne terytoria są jak najbardziej I kogo jeszcze skrytykujesz? Xi Jinpinga, czy Erdogana, a może premiera Indii za to że nieustannnie robią interesy z Rosją? Nikogo na świecie - poza krajami wspólnoty to machanie polską szabelką nie interesuje. A co do Izreala - sami od lat okupują Strefę Gazy, więc dla nich czyjeś roszczenia o historyczne terytoria są jak najbardziej zrozumiałe.
zenonn odpowiada lubsuburbs
Chazarzy z terenów byłego Imperium Rosyjskiego rozpanoszyli się w Palestynie i tępią Semitów czyli są antysemitami. Palestyńczycy to Semici.
grucha_123
Firmy jak firmy, czekamy na OCZYWISTE powiazania dojnej zmiany z wujkiem Wladkiem
katzpodola
Twój ojciec i dziadzia pochodzą z Rosji

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki