REKLAMA

HSW inwestuje miliony od Chińczyków

2012-03-05 03:37
publikacja
2012-03-05 03:37

05.03. Warszawa (PAP/Media) - Spółka opracuje projekt wozu bojowego z podwoziem pływającym. Buduje je niewiele firm na świecie, a w Polsce nikt - ujawnia "Puls Biznesu"

Do Huty Stalowa Wola (HSW) wpłynęła pierwsza rata ze sprzedaży chińskiemu koncernowi Guangxi Liugong Machinery zakładu maszyn budowlanych. Na konto polskiej firmy przelano 160 mln zł. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że HSW przez pięć lat dostanie w sumie około 300 mln zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje w całkiem nowy segment produkcyjny. "Chcemy opracować projekt wozu pływającego, gąsienicowego, z nowoczesnym podwoziem i napędem o podwyższonej odporności balistycznej" - mówi Krzysztof Trofiniak, prezes HSW.

Spółka ma także nadzieję, że w drugiej połowie roku zdobędzie kontrakt na dostawy moździerzy dla polskiego wojska. Wcześniej jednak podpisze umowę na dostawę modułów ogniowych samobieżnej haubicy Krab wraz z pojazdami logistyki (tzw. program Regina). Wartość zamówienia może sięgnąć nawet 0,5 mld zł. (PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~spoko
Na takich zasadach to i menel spod budki z piwem mógłby zostać inwestorem w HSW. Sprzedaż z pakietem zamówień dla wojska, z prawem do zysku przed zapłatą całości kontraktu, rozłożoną na lata. 300 milionów za renomowaną firmę to kompromitacja. Zapłata za hutę z zysku wypracowanego przez tą firmę, to powtórka z Na takich zasadach to i menel spod budki z piwem mógłby zostać inwestorem w HSW. Sprzedaż z pakietem zamówień dla wojska, z prawem do zysku przed zapłatą całości kontraktu, rozłożoną na lata. 300 milionów za renomowaną firmę to kompromitacja. Zapłata za hutę z zysku wypracowanego przez tą firmę, to powtórka z czasów złodziejskiej prywatyzacji, za rządów Leszka B. i Józefa B. Co na to CBŚ ? CBA ? No i zawsze uczciwa Julka ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki