"Uprzejmie informuję w imieniu swoim jak i zapewne innych waszych subskrybentów, że mamy was głęboko w tym, w czym wy macie swoich klientów" - to jeden z neutralnych komentarzy, jakie pojawiły się na stronie HBO Polska, po tym jak tysiące subskrybentów odkryło, że nie może korzystać z platformy poprzez aplikację w telewizorze.


HBO Go nie jest wspierane na tym urządzeniu - taki lakoniczny komunikat mogli przeczytać użytkownicy HBO Go, którzy włączyli aplikację na "srebrnym ekranie", przygotowując się z popcornem na weekendowy seans filmowy. Okazało się, że dotyczy to przede wszystkim telewizorów 4-letnich i starszych. Na profilu społecznościowym HBO Polska zawrzało:
- "Chyba nie sądzicie, że z dnia na dzień zmienię TV na nowszy bądź będę filmy oglądał na komórce. Jakoś z Netflix nie ma takich problemów";
- "Ciężko przytoczyć przykład podobnego potraktowania klientów. Żałosne to mało powiedziane";
- "HBO Go nie jest wspierane na tym urządzeniu... Pozostaje zatem opcja "użytkownik przestaje wspierać HBO Go". Świetny sposób na pozbycie się klienta, ktoś zasłużył na tłuściutką premię za business development..."
- "HBO Polska to jak teraz nie mogę korzystać z aplikacji z moich urządzeń to czy zwrócicie mi pieniądze za subskrypcje która używam dopiero od 6 dni, z czego od 4 nie mogę jej włączyć, bo sobie zadecydowaliście ze moje urządzenie jest przestarzałe!!!"
- "Takie zagrywki to jawne wymuszanie wymiany sprzętu, co jest nieekologiczne i nieetyczne, tak ze strony HBO, któremu nagle, jako jedynej telewizji streaming owej, przeszkadza stare oprogramowanie, jak producentów TV"
HBO próbowało załagodzić sytuację, przyklejając w odpowiedzi ten sam komunikat:
"Uprzejmie informujemy, że aplikacja HBO GO nie będzie już obsługiwać niektórych starszych wersji systemów operacyjnych na niektórych urządzeniach w celu zapewnienia naszym subskrybentom bezpieczeństwa, niezawodności i prawidłowego działania aplikacji. Pomocna może okazać się aktualizacja systemu operacyjnego lub skorzystanie z innych wspieranych urządzeń. Informacja na temat tej zmiany była dostępna w naszym FAQ jak i również w przypadku klientów bezpośrednich były wysyłane maile z informacją o nadchodzącej zmianie w kwestii wspieranych urządzeń. Jeśli chodzi o klientów, którzy posiadają konto na naszej platformie poprzez operatora - operator informował o powyższych zmianach".
Na stronie pojawiła się informacja, że chodzi o telewizory z systemem webOS, które mają wersję OS niższą niż 3.5. Jednak w praktyce nawet urządzenia z webOS 5.6 miały kłopoty aplikacją. Co więcej informacja rzeczywiście została wysłana, ale jedynie do użytkowników, którzy wykupują abonament bezpośrednio od HBO, a nie do tych korzystających z platformy poprzez sieci kablowe.
Drogie @hbopolska , od wczoraj nie mam możliwości oglądania HBO go na telewizorze Samsung H6400.
— Maciej Wilewski 🚴♂️ (@WilewskiMaciej) January 20, 2022
Dzisiaj próbowałem uruchomić usługę na android tv, bezskutecznie.
Telewizor wyświetla taki komunikat. pic.twitter.com/aMOipr4FwP
Użytkownicy, którzy chcą oglądać HBO na telewizorze, choć aplikacja im to uniemożliwia, mogą podłączyć laptopa, spróbować streamingu na TV przez aplikację w komórce albo kupić transmiter chromecast (koszt około 200 zł).

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy
Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl
Przypomnijmy, że w na początku marca do Polski wchodzi HBO Max (jak wynika z nieoficjalnych informacji premiera jest zaplanowana na 8.). Platforma ma zastąpić działajcą aplikację HBO Go. Nie trzeba się bedzie dodatkowo na nią rejestrować, a i cena ma pozostać taka sama. HBO zapowiedziało "serię usprawnień" i korzystny dla kieszeni abonament roczny.
Jeśli wyłączenie HBO Go dla starszych urządzeń ma przygotować grunt pod Maxa, to niestety, ale HBO nie wystartowało najlepiej.
Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windosorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.
aw