REKLAMA

Grupo Industrial Saltillo wzywa do sprzedaży 100 proc. ACE; oferuje 13,5 zł za akcję

2015-10-27 09:06
publikacja
2015-10-27 09:06

Grupo Industrial Saltillo wzywa do sprzedaży 100 proc. ACE. Oferuje 13,5 zł za papier - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

Wezwanie objętych jest 21.230.515 akcji motoryzacyjnej spółki. Warunkiem wezwania jest objęcie zapisami przynajmniej 95 proc. wszystkich papierów firmy.

W poniedziałek na zamknięciu sesji za akcje spółki płacono 12,48 zł.

Zapisy potrwają od 17 listopada do 16 grudnia tego roku.

Akcje wzywającego są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Meksyku. Obecnie nie posiada on żadnych akcji ACE.

"Wezwanie podlega warunkowi uzyskania bezwarunkowej zgody właściwych organów antymonopolowych na nabycie Akcji ACE" - napisano w dokumencie.

Udzielenie zgód oczekiwane jest najpóźniej w ostatnim dniu przyjmowania zapisów, czyli 16 grudnia. Termin ten może zostać przedłużony do 15 marca 2016 r., o ile wymagane zgody nie zostaną udzielone we wskazanym terminie.

W wyniku wezwania Grupo Industrial Saltillo chce mieć minimum 95 proc. akcji spółki.

"Po wezwaniu nie wyklucza przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych oraz wycofania akcji ACE z obrotu na GPW, zgodnie z obowiązującymi przepisami" - napisano w wezwaniu.

Industrial Saltillo to meksykańska spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Meksyku, która wytwarza i sprzedaje produkty w sektorach części samochodowych, budownictwa (podłogi z ceramiki i porcelany, podgrzewacze wody i przewody rurowe z tworzyw sztucznych i żelaza) oraz gospodarstwa domowego (różnorodne naczynia i przybory kuchenne).

Firma jest, wraz z podmiotami zależnymi, wiodącym w Meksyku producentem żeliwa szarego i sferoidalnego dla hamulców samochodowych, silników, skrzyni biegów, układów zawieszenia oraz innych komponentów do budowy autostrad i kolei, jak również wykorzystywanych w sprzęcie domowym i w rolnictwie.

Jest też znaczącym dostawą odlewni żeliwa w Ameryce Północnej z doświadczeniem w produkcji wałów korbowych, zwrotnic osi przedniej, hamulców tarczowych (wirników) oraz zacisków i wsporników do systemów hamulcowych. Przejęcie ACE (i jego podmiotów zależnych) byłoby skutecznym sposobem na budowanie silniejszej globalnej platformy do produkcji komponentów do układów hamulcowych samochodów, takich jak żeliwne wsporniki. (PAP)

morb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki