REKLAMA

Grupo Industrial Saltillo podwyższa cenę w wezwaniu na ACE do 16,2 zł za akcję

2015-12-11 08:12
publikacja
2015-12-11 08:12

Grupo Industrial Saltillo podwyższył cenę w wezwaniu na 100 proc. akcji ACE do 16,2 zł za walor z 13,5 zł oferowanych poprzednio - podał pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

Wezwaniem objętych jest 21.230.515 akcji motoryzacyjnej spółki. Warunkiem wezwania jest objęcie zapisami przynajmniej 95 proc. wszystkich papierów firmy. Zapisy potrwają do 16 grudnia tego roku.

W czwartek na zamknięciu sesji za akcje spółki płacono 13,94 zł.

Akcje wzywającego są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Meksyku. Obecnie nie posiada on żadnych papierów ACE.

"Po wezwaniu wzywający nie wyklucza przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych oraz wycofania akcji ACE z obrotu na GPW, zgodnie z obowiązującymi przepisami" - napisano w wezwaniu.

Industrial Saltillo to meksykańska spółka, która wytwarza i sprzedaje produkty w sektorach części samochodowych, budownictwa (podłogi z ceramiki i porcelany, podgrzewacze wody i przewody rurowe z tworzyw sztucznych i żelaza) oraz gospodarstwa domowego (różnorodne naczynia i przybory kuchenne).

Firma jest, wraz z podmiotami zależnymi, wiodącym w Meksyku producentem żeliwa szarego i sferoidalnego dla hamulców samochodowych, silników, skrzyni biegów, układów zawieszenia oraz innych komponentów do budowy autostrad i kolei, jak również wykorzystywanych w sprzęcie domowym i w rolnictwie.

Jest też znaczącym dostawą odlewni żeliwa w Ameryce Północnej z doświadczeniem w produkcji wałów korbowych, zwrotnic osi przedniej, hamulców tarczowych (wirników) oraz zacisków i wsporników do systemów hamulcowych. Przejęcie ACE (i jego podmiotów zależnych) byłoby skutecznym sposobem na budowanie silniejszej globalnej platformy do produkcji komponentów do układów hamulcowych samochodów, takich jak żeliwne wsporniki. (PAP)

morb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki