REKLAMA

Grupa Trakcja miała w III kwartale ok. 436,5 mln zł przychodów i 7,3 mln zł zysku netto

2021-10-22 14:56
publikacja
2021-10-22 14:56
Grupa Trakcja miała w III kwartale ok. 436,5 mln zł przychodów i 7,3 mln zł zysku netto
Grupa Trakcja miała w III kwartale ok. 436,5 mln zł przychodów i 7,3 mln zł zysku netto
fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Grupa Trakcja miała w III kwartale 2021 r. blisko 7,3 mln zł zysku netto, 28 mln zł zysku EBITDA oraz 37 mln zł zysku brutto ze sprzedaży, przy przychodach na poziomie 436,5 mln zł - podała spółka we wstępnych szacunkach.

Od początku roku grupa Trakcja zanotowała ok. 30,4 mln zł straty netto, 13,4 mln zł zysku EBITDA oraz 28,4 mln zł zysku brutto ze sprzedaży przy obrotach rzędu 970,4 mln zł.

Jak podano w komunikacie, najistotniejszy wpływ na wyniki grupy w trzecim kwartale 2021 roku miały rezultaty działalności spółek Trakcja oraz AB Kauno Tiltai.

"Czynniki, które miały największy wpływ na poziom marży zysku brutto ze sprzedaży w Trakcja SA w okresie trzeciego kwartału 2021 roku to: zwiększenie zakresu robót na wybranych kontraktach, które pozytywnie wpłynęło na poprawę marży poprzez ujęcie w budżetach tych kontraktów dodatkowych przychodów; uwzględnione w budżetach wybranych kontraktów dodatkowe przychody wynikające z waloryzacji umów kontraktowych, w związku ze wzrostem indeksów cen zawartych w umowach; optymalizacja techniczna niektórych projektów, która polegała na zmianie technologii zaakceptowanej przez zamawiających, co wpłynęło na obniżenie zabudżetowanych kosztów kontraktów; optymalizacja organizacyjna skutkująca wzrostem efektywności na wybranych kontraktach" - napisano.

"W wyniku przeprowadzonego cyklicznego przeglądu kontraktów zaktualizowano ich budżety pod kątem charakteru, kwot, rozkładu w czasie oraz niepewności co do przychodów oraz przepływów pieniężnych wynikających z ich realizacji. W trakcie aktualizacji budżetów została przeprowadzona analiza szans oraz zagrożeń, w ramach której zostały zidentyfikowane i uwzględnione ryzyka techniczne, realizacyjne i płynnościowe oraz związane z wydłużeniem realizacji kontraktów" - dodano.

Trakcja poinformowała, że w III kwartale 2021 roku wpływ aktualizacji budżetów kontraktów na wynik brutto spółki był dodatni i wyniósł 12,7 mln zł.

"Powyższe wyniki nie uwzględniają testów na utratę wartości aktywów oraz aktualizacji wartości aktywów" - dodano.

Raport Trakcji za III kwartał 2021 r. zostanie opublikowany 24 listopada 2021 r. (PAP Biznes)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki