REKLAMA

Grupa TenderHut przeniosła notowania na Główny Rynek GPW

2022-11-10 19:02
publikacja
2022-11-10 19:02

Dzisiejsze notowanie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie uderzeniem w giełdowy dzwon rozpoczął Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy Kapitałowej TenderHut - spółki dostarczającej rozwiązania IT, która dotychczas była notowana na rynku NewConnect. Grupa TenderHut rozpoczęła notowanie na rynku regulowanym GPW z wyceną 45,50 za akcję.

Grupa TenderHut przeniosła notowania na Główny Rynek GPW
Grupa TenderHut przeniosła notowania na Główny Rynek GPW
fot. Robert Gardziński / / FORUM

„NewConnect zawsze traktowaliśmy jak przystanek, celem był Główny Rynek. Za nami kilka intensywnych lat rozwoju, nowe spółki, przejęcia, wyjście z ofertą poza granice. Długą drogę i elastyczne podejście do biznesu zwieńczyliśmy debiutem na Głównym Rynku GPW” – informował Robert Strzelecki, prezes TenderHut.

Grupa TenderHut wywodzi się z Białegostoku i w obecnym kształcie funkcjonuje od 2015 roku. Aktualnie posiada 9 centrów programistycznych w Polsce i 5 spółek zagranicznych.

„Serdecznie witam spółkę TenderHut na Głównym Rynku GPW. Dostawca rozwiązań informatycznych był notowany na rynku NewConnect od kwietnia 2021 r., teraz dołącza do grupy >>nowych technologii<<” – zapowiadała Monika Gorgoń, członek zarządu GPW.

Według ostatniego kwartalnego raportu finansowego Grupy TenderHut za 64 proc. skonsolidowanego przychodu odpowiadają spółki z segmentu Software Development & Cybersec, 15 proc. wygenerował segment Lab Systems, 8 proc. pochodzi z Digital Design & Marketing, 11 proc. to Venture Building, a 2 proc. przychodu stanowią Holding Services.

W marcu spółka zaraportowała przychód skonsolidowany na poziomie 61 mln zł za 2021 rok, co stanowi wzrost o 30 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Szacowane skonsolidowane przychody ze sprzedaży, w ujęciu narastającym od stycznia do września 2022 roku, wyniosły 56,4 mln zł, co stanowi wzrost o 29 proc. r/r. Wejście TenderHut na rynek regulowany nie wiąże się z emisją akcji.

„Dzisiejszy dzień to kolejny krok w rozwoju firmy. Wejście na główny parkiet umacnia naszą pozycję poprzez podniesienie wiarygodności i rozpoznawalności grupy w oczach klientów i partnerów. To również ukłon w stronę naszych akcjonariuszy, ponieważ rynek regulowany niesie w sobie obietnice poprawienia płynności i zwiększenia obrotów akcji” - mówił Robert Strzelecki.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki