Grupa Robyg zakontraktowała w pierwszym półroczu 2020 roku 795 lokali netto

2020-07-14 12:10
publikacja
2020-07-14 12:10
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Grupa Robyg zakontraktowała w pierwszym półroczu 2020 roku 795 lokali netto i planuje uznać w przychodach minionego półrocza 697 lokali - podał deweloper w komunikacie prasowym. W samym drugim kwartale Robyg sprzedał netto 207 lokali.

Dla porównania w pierwszej połowie 2019 roku Robyg sprzedał 1.077 lokali, a w samym drugim kwartale 605 lokali.

Robyg podał, że podpisał w pierwszym półroczu łącznie 1028 umów deweloperskich.

"Najwyższą sprzedaż zanotowano w czerwcu – wyraźnie widać trend powrotu do decyzji zakupowych pod koniec drugiego kwartału. Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się ponad 1500 lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 17 500 mieszkań" - podano w komunikacie.

Grupa ma obecnie w budowie ponad 5000 mieszkań, a wszystkie prace - jak podano - przebiegają zgodnie z harmonogramami.

"COVID-19 będzie obecny jeszcze długo – nasze życie zmieni się pod wieloma względami. Rynek nieruchomości mieszkaniowych, na którym działamy, prawdopodobnie nie będzie dotknięty tak negatywnie, jak inne branże – choć można zakładać brak podaży gruntów w głównych miastach, dłuższe procedury wydawania pozwoleń przez lokalne władze, niższą podaż mieszkań niż przed pandemią, jak również niskie oprocentowanie wprowadzane przez bank centralny" - poinformował w komunikacie wiceprezes Eyal Keltsh.

"Naszym zdaniem ewentualne przesunięcie decyzji zakupowych będzie krótkoterminowe. Może być wręcz impulsem do realizacji inwestycji mieszkaniowych – zwłaszcza w związku z załamaniem się rynków kapitałowych i finansowych wiele osób może przenieść środki i inwestować w nieruchomości” - dodał. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki