Grupa Komputronik podpisała ugodę z Clean&Carbon Energy

2017-11-08 08:48
publikacja
2017-11-08 08:48
YAY Foto

Grupa Komputronik podpisała z Clean&Carbon Energy ugodę, która ma rozliczyć skutki umowy inwestycyjnej z 2010 roku - podał Komputronik w komunikacie.

"W ugodzie strony zobowiązały się do zakończenia wszelkich sporów i powstrzymania się od działań mających na celu inicjowanie nowych sporów bądź intensyfikację tych, które mają zostać wygaszone" - napisano w raporcie.

Ugoda zakłada m.in. to, że grupa Komputronik pozostanie właścicielem lub stanie się właścicielem kompleksu nieruchomości w Stargardzie, Gorzowie Wielkopolskim oraz Warszawie o łącznej wartości 28,8 mln zł.

Według ugody, grupa Komputronik kupi ponadto prawa majątkowe do osiągania zysków o wartości maksymalnej 35 mln zł ze wspólnego przedsięwzięcia wydobywczego z zastrzeżeniem, że osiągnięcie zysków będzie wiązać się ze znacznymi inwestycjami współfinansowania przedsięwzięcia.

Grupa przekaże własność części nieruchomości będących własnością spółek Activa, Goldpol oraz Violet Investment na rzecz Texass Ranch Company Wizja PS i Clean & Carbon Energy oraz zrezygnuje z przysługujących należności wekslowych oraz wszystkich innych należności mających źródła w rozmaitych roszczeniach związanych z zawarciem umowy inwestycyjnej.

Ugoda zakłada również przeniesienie własności 30,58 mln akcji Clean & Carbon Energy z rachunków maklerskich spółek z grupy Komputronik na rzecz Bio-Kasz oraz CCE w rozliczeniu obligacji wymiennych na akcje. (PAP Biznes)

kuc/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki