REKLAMA
WEBINAR

Grupa JSW zawarła z PGNiG Termika umowę sprzedaży 100 proc. PEC za 190,4 mln zł (opis)

2016-04-28 13:00
publikacja
2016-04-28 13:00

Spółka Energetyczna "Jastrzębie" z grupy JSW zawarła z PGNiG Termika umowę sprzedaży 100 proc. akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej za 190,4 mln zł - podała JSW w komunikacie. PGNiG Termika złożyła też JSW warunkową ofertę wiążącą dotyczącą nabycia akcji SEJ.

Łączna cena za akcje PEC wynosi 190,4 mln zł, przy czym kwota 50 mln zł zostanie zapłacona dopiero po otrzymaniu przez PGNiG Termika potwierdzenia rozwiązania umów poręczenia, na podstawie których PEC udzielił poręczenia w celu zabezpieczenia roszczeń obligatariuszy, którzy objęli obligacje wyemitowane przez SEJ w ramach programu emisji obligacji z dnia 17 października 2013 r.

"Środki pozyskane przez SEJ z tytułu sprzedaży akcji PEC zostaną przeznaczone na realizację programu inwestycyjnego SEJ 'Energetyka 2016', w szczególności sfinansowanie dokończenia budowy bloku fluidalnego CFB" - napisano w komunikacie JSW.

"W ramach transakcji uregulowane zostały również długoterminowe warunki zakupu przez PEC ciepła od SEJ oraz węgla do celów energetycznych od JSW" - dodano.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju zajmuje się wytwarzaniem, przesyłem, dystrybucją oraz obrotem ciepła.

JSW podała ponadto, że w czwartek PGNiG Termika złożyła spółce warunkową ofertę wiążącą dotyczącą nabycia akcji SEJ.

"O dalszych istotnych krokach dotyczących procesu dezinwestycji SEJ spółka będzie informowała odrębnymi raportami" - napisano.

Spółka Energetyczna "Jastrzębie" produkuje w elektrociepłowniach Zofiówka i Pniówek energię elektryczną i cieplną dla potrzeb przemysłowych i dla miasta Jastrzębie Zdrój i okolic. Do grupy SEJ należą też SEJ Serwis i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski informował wcześniej, że planowane są dezinwestycje części aktywów grupy kapitałowej JSW, z których spółka pozyskać może ponad 1 mld zł środków na restrukturyzację i inwestycje.

Wśród aktywów, które mogłyby pomóc JSW w pozyskaniu środków, wiceminister wymieniał Koksownię Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria oraz Spółkę Energetyczną Jastrzębie (SEJ). Informował, że w przypadku koksowni JSW ma zachować pakiet kontrolny. Z informacji ME wynikało, że obok PGNiG Termika kapitałowo zaangażować mają się w aktywa JSW m.in. PIR i ARP.(PAP)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki