REKLAMA

Grupa CCC uruchamia e-sklep na Węgrzech i w Austrii

2020-04-14 11:08
publikacja
2020-04-14 11:08

Grupa CCC uruchamia platformę internetową CCC na Węgrzech i w Austrii - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

fot. Jaap Arriens / / ZUMA Press

Na Węgrzech grupa działa obecnie poprzez trzy platformy sprzedaży online: sklep eobuwie, platformę online mody premium Modivo oraz uruchomiony właśnie sklep ccc. eu. Z kolei w Austrii sklep online ccc. eu, który ruszy za kilka dni będzie pierwszą platformą e-commerce grupy na tym rynku.

"Dostrzegamy ogromny potencjał w handlu internetowym, który chcemy wykorzystać. Mając na uwadze obecne otoczenie rynkowe i trwający lockdown Europy zdecydowaliśmy o przyśpieszeniu uruchomienia platformy ccc. eu nie tylko w Rumunii (start w marcu), ale także na Węgrzech i w Austrii. Odpowiadamy w ten sposób na potrzeby naszych klientów i neutralizujemy negatywny wpływ zamknięcia sklepów na nasz biznes spowodowany światową pandemią koronawirusa" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Jakub Jasiński, dyrektor ds. omnichannel CCC.

"Platforma ccc. eu jest dziś dostępna na kluczowych rynkach CEE. Przewidujemy, że znaczenie e-commerce istotnie wzrośnie w związku ze zmianą wzorców zachowań klientów w ostatnim czasie" - dodał.

W marcu 2020 platforma ccc. eu została uruchomiona w Rumunii, wcześniej pod koniec 2019 roku sklepy online CCC wystartowały w Czechach, a następnie na Słowacji. Grupa planuje także uruchomienie aplikacji CCC na kolejnych rynkach działalności.

Na koniec marca 2020 roku grupa CCC była obecna w 29 krajach – w 23 poprzez sklepy stacjonarne, a w 15 poprzez kanał online.

Grupa posiada łącznie ponad 50 platform online w całej Europie: poprzez domeny eobuwie. pl, ccc. eu, MODIVO, DeeZee oraz Gino Rossi. W 2019 roku klienci CCC nabyli we wszystkich kanałach sprzedaży ponad 52 mln par obuwia.

W pierwszym kwartale 2020 r. udział przychodów online w sprzedaży grupy wyniósł 43 proc. wobec 28 proc. rok wcześniej. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (1)

dodaj komentarz
antek10
Ja to nie wiem jak można przez neta kupić buta na kopyto bez przymierzania

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki